in

Hastane kreşi sağlık personelini rahatlatıyor

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:365karakter

 

Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin çocuk kreşi sağlık personelinin çocuklarına hizmet veriyor. Türkiye’de yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan hizmet, Kütahya’da 2016 yılından bu yana devam ediyor

Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kreşi sağlık personelinin çocuklarına kreş hizmeti veriliyor. Hastane binasından tamamen bağımsız bir binada, farklı yaş gruplarına hizmet verebilen, 32 çocuk kapasiteli kreşte oyun, beslenme ve uyku alanları bulunuyor. Kreşte, hastane çalışanlarının çocukları ve şehrin diğer çalışanlarına hizmet veriliyor.

Başhekim Dr. Öğr. Üyesi Sertaş Erarslan, kreşin çalışanlar için önemli bir hizmet olduğunu belirterek, “Sağlık Bakanlığının hastanede çalışan personelleri için bu kreş hizmetlerinin yaygınlaştırılmasıyla ilgili bir çalışması var. Bizim hastanemizde 2016 yılında hizmete girmişti. Kreşin tanınırlığı, bilinirliği giderek arttı. İlk açıldığımız günlerde 7-8 öğrencimiz vardı. Şimdi yaklaşık 15 öğrencimiz oldu. Kreşimizin potansiyeli 32 kişilik. Hepimiz çocuk büyütüyoruz, hepimizin çocukları var. Şu veya bu vesileyle de kreşleri görüyoruz. Birçok kreş adı altında mekanları da ziyaret etmekteyiz. Ancak bizim oldukça kompakt bir kreşimiz var. Tamamen ev ortamında ve hastane binasından bağımsız olan kreşimiz fiyat konusunda da oldukça uygun olarak hizmet vermektedir. Her türlü farklı yaş gruplarında hizmet verebilen oyun, beslenme ve uyku alanları bulunan bir yer” dedi.

ÖNCELİK HASTANE PERSONELİNİN ÇOCUKLARINDA

Yaklaşık 3 bin personel ile hizmet verdiklerini aktaran Başhekim Dr. Sertaş Erarslan, “Bizim tabi temel öncelikli hedefimiz kreşimizin kendi personelimiz tarafından kullanılabilmesi ama kendi personelimiz tarafından yeteri kadar öğrenci tedarik edilemezse, şehrimizin diğer çalışanlarına da, diğer anne-babalarına da bu kreş pekala hizmet verecek durumda. Öğretmenlerimiz oldukça deneyimli, şu an 2 öğretmenimiz mevcut. Kreş Müdiremiz Ayşe Oğhan idaresinde yönetilen kreşimizde öğrenci sayımız arttığı takdirde, eğitici sayımız da buna istinaden artacaktır” dedi.

Haberimizi puanlar mısınız?