in ,

Hat Örnekleri Sergisi ziyaretçilerini bekliyor

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:222karakter

 

Kütahya Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında, Hattat Ahmed Şemseddin Karahisari ‘Hat Örnekleri Sergisi’nin açılışı yapıldı. Sergi 20 Ocak tarihine kadar Hezar Dinari Kültür Merkezi’nde sanatseverlerin ziyaretine açık olacak

Kütahya Belediyesi öncülüğünde düzenlenen Hattat Ahmed Şemseddin Karahisari Hat Örnekleri Sergisi’nin açılışı Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık ile Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in katılımıyla gerçekleştirildi. Hezar Dinari Kültür Merkezi’nde başlatılan sergi 20 Ocak 2023 tarihine kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacak. Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık Hat Örnekleri Sergisi’nin açılışında eserleri tek tek inceleyerek, sanata ve sanatçıya olan desteklerini her zaman sürdürecekleri ifade etti.

Hattat Ahmed Şemseddin Karahisari Türk İslam Sanatları Galerisi kapsamında açılan sergide, Karahisari tasviri eserlerinden yola çıkılarak yazılan levhalar yer alıyor. Ayrıca Hattat Mahmut Şahin, Hattat Ali Hüsrevoğlu, Hattat Mesut Dikel, Kütahya VAV Geleneksel Sanatlar ve Kültür Derneği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı, Bursa BAB-I NUN Geleneksel Sanatlar ve Kültür Derneği ile Eskişehir VELKALEM Geleneksel Sanatlar ve Kültür Derneği tarafından bağışlanan eserler galeride ziyaretçilerini bekliyor.

Haberimizi puanlar mısınız?