içinde ,

‘Hayatına yeni sayfa aç” projesi tanıtıldı

 

Gediz’de başlatılan ‘Hayatına Yeni Sayfa Aç’ okuma projesinin tanıtımı yapıldı

Başkanlık makamında düzenlenen ziyarette proje hakkında ayrıntılı bilgi veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahadur; “Milli Eğitim Bakanlığımızın “Kütüphanesiz okul kalmayacak” projesiyle ilçemizdeki tüm okullarımızda Bakanlığımız ve hayırseverlerin katkısıyla kütüphaneler oluşturuldu. İlk aşamada tüm okullarımız kendilerine okula özgü okuma projeleri geliştirdiler. İkinci aşamada kamu/özel fark etmeksizin herkesin her ortam ve zaman diliminde okuyabilmesi için “ Hayatına Yeni Sayfa Aç” adlı dijital ortamda okuma projesi hayata geçirildi. Projeyle e-Kitap, Sesli Kitap, MEB yayınları, Diyanet Yayınları, Üniversite Yayınları ve e-Kütüphane vb. dijital ortamda erişilebilen büyük bir arşiv oluşturularak istifadeye sunuldu. Kamuyla birlikte, özel mekânlarda örneğin dinlenme ve bekleme salonları, Kahvehane, Kafeterya, Pastane vb. alanlara barkodlar yerleştirilerek çocuk, genç her kesimin okumaya erişimi kolaylaştırılmış olacaktır” ifadelerine yer verdi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Akçadurak; “Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Kütüphanesiz okul kalmayacak” projesi kapsamında ilçemizde başlatılan “Hayatına Yeni Sayfa Aç” okuma projesine Gediz Belediyesi olarak elimizden gelen desteği vermeye hazırız. Projenin hazırlanmasında emeği geçen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro ekibindeki görev yapan Mehmet Kartal ve Mustafa Demircan’a teşekkür ediyorum. “Hayatına Yeni Sayfa Aç” okuma projesinin belediyemize bağlı mekânlarda barkodların yer alması ile yaygınlaştırılması adına faydalı olacağına inanıyorum” açıklamasında bulundu.

Ziyaret sonunda Başkan Akçadurak’a İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahadur tarafından, barkodlu telefon tutucusu ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çıkardığı e-bülten takdim edildi.