içinde ,

‘Haydi çocuklar camiye’ projesinde ödül günü

 

Kütahya Zinde Gençlik ve Spor Derneği tarafından yarıyıl tatilinde çocukları namaza alıştırmak, namazı sevdirmek ve cemaatle namaz kılınmasını alışkanlık haline getirmek amacıyla ‘Namazını kıl, puanları topla, ödülünü al’ temalı Haydi Çocuklar Camiye projesini Tavşanlı’da gerçekleştirdi

İlk Programını 2019’da Tavşanlı’da gerçekleştiren Zinde Gençlik, pandemi nedeniyle ara verilen etkinliğini bu yıl yarı yıl tatilinde düzenledi. Programa katılan çocuklara Tavşanlı Müftülüğü Gençlik Merkezi’nde ödül töreni yapıldı. Sembolik olarak 9 öğrenciye ödüllerini Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, İlçe Müftüsü Mevlüt Hakan Asan, Zinde Gençlik ve Spor Derneği başkanı Bahadır Biçer ve Tavşanlı Temsilcisi Muammer Dalay verdi.

Başkan Mustafa Güler, Camilerimizin sadece Cuma günleri değil, 7-24 hayatımızın merkezinde olması gerektiğini söyleyerek bu tür etkinliklerin önemine vurgu yaptı. Başkan Güler, çocuklarıyla ilgilenen ailelere, din görevlileri ve dernek yöneticilerine teşekkür etti.

Haydi Çocuklar Camiye projesinde yaş grubunun 6-13 olarak belirlenmesi, uzmanlar tarafından hem pedagojik açıdan hem de dini referanslar bakımından doğru bir tercih olarak nitelendiriliyor.