içinde ,

Her gün 500 kişiye sıcak yemek sunuyorlar

 

Tavşanlı’da ihtiyaç sahibi vatandaşların sofralarına destek olmak amacıyla kurulan ve bir sosyal sorumluluk projesi olan Belediye Aşevi, Kurban Bayramı’nda vatandaşların bağışlarını kabul edecek

Kurban Bayramı’nda toplanan bu bağışlar 1 yıl boyunca ihtiyaç sahibi vatandaşlara ikram ediliyor. Her bayram olduğu gibi bu senede 4 günlük Kurban Bayramı süresince vatandaşlarımız pay, deri, kelle ve kemik bağışlarını Aşevi’ne yapabilecek.

Toplanan bağışlar Aşevi’ndeki soğuk hava depolarında muhafaza ediliyor.

Tavşanlı’nın Aşevi’ne sahip çıkma konusunda son derece kadirşinas davrandığını ifade eden Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Hayırsever hemşehrilerimizin desteğiyle çok önemli bir misyon üstlenen Belediye Aşevi’ne her yıl rekor düzeyde bağış kabul ediyoruz. Öncelikle bize inanan ve güvenen vatandaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Halkımız Aşevi’ni benimsedi ve daima sahip çıkıyor. Kurban Bayramı öncesi gerekli hazırlıkları tamamladık ve organizasyonu oluşturduk. Bayram süresince Aşevi’miz açık olacak ve bağışları kabul edeceğiz. Vatandaşlarımız Ada Stadı karşısında bulunan Aşevi’ne bağışları kendileri getirebilecekleri gibi 614 26 55 numaralı telefondan bize ulaştıklarında Belediye’mizin araçlarıyla bağışlarını evlerinden biz de alabiliriz. Cenab-ı Allah’tan kıymetli hemşehrilerimizin hayırlarının şimdiden kabul etmesini niyaz ediyorum. Tüm hayırsever kardeşlerimizden Allah razı olsun” ifadelerini kullandı.