içinde

‘Hiçbir köyümüzde sorun yaşamadık’

 

İl Genel Meclisi Şubat ayı toplantısının açılışında konuşan İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, “Kar yağışları bizleri fazlasıyla sevindirdi. Ekiplerimizin koordineli bir çalışması sayesinde hiçbir köyümüzde sıkıntı yaşamadık” dedi

İl genelinde etkili olan kar yağışı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, “Bu kar yağışı ilk etapta tarımsal alanda ve içme suyu konusunda yaşanabilecek olumsuzlukları gidereceğini düşünüyoruz. İlimizin 546 köyünde içme suyu konusunda kar yağışı az aldığımız yıllarda sıkıntı çekiyoruz. Geçtiğimiz yıl son bahar aylarında 40-50 yıllık çeşmelerimizin kuruduğunu gördük. Bu durum bizleri korkutmuştu” dedi.

“İl Özel İdaremizin ekipleri koordineli bir çalışma sayesinde hiçbir köyümüzde sıkıntı yaşamadık” diyen Yılmaz, “Tabi burada ekipmanlarımızı konuşlandırmada planlamamız doğruydu, tabi araçlarımızda GPS sistemi olduğu için zamanında müdahale etme imkanımız oldu burada teknolojiyi iyi kullanarak güzel bir başarı sağladık” ifadelerini kullandı. Konuşmanın ardından toplantı gündemdeki maddelerin görüşülüp karara bağlanması ile son buldu.