in ,

Hisarcık’tan Kasap’a cevap

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:337karakter

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap’ın Şeyhler-Karbasan yoluyla ilgili yaptığı paylaşıma tepki gösteren AK Parti Hisarcık İlçe Başkanı Ali Var, “Şeyhler köyümüzdeki bir vatandaşımız 15 dakika içinde tamamen sıcak asfalt ile kaplı yoldan Karbasan Köyümüze, oradan da il bağlantı yoluna konforlu bir şekilde geçebiliyor” dedi

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap’ın sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı “Şeyhler-Karbasan yolu? Yol demeye şahit ister. İnsanlara bu eziyeti kim çektiriyor? Bu yol tarla yolu değil. 2021 Kütahyası” paylaşımına AK Parti Hisarcık İlçe Başkanı Ali Var’dan yanıt geldi. Var, “Bildiğiniz üzere her iki köyümüzün Hisarcık İlçe bağlantı yolları sırası ile, Karbasan- Hisarcık İlçe bağlantı yolumuz 2016 tarihinde Etimaden Genel Müdürümüzün katkıları ile Kütahya İl Özel İdaresi tarafından BSK sıcak asfalt ile, Şeyhler-Hisarcık İlçe bağlantı yolumuz 2019 yılında Kütahya İl Özel İdaresi tarafından BSK sıcak asfalt ile kaplıdır. Ayrıca Karbasan- Ömerfakı- Düşecek İl bağlantı yolumuz sathi asfalt ile altyapısı düzgün bir şekilde kullanıma açıktır” şeklinde konuştu.

‘SICAK ASFALT KONFORUYLA ULAŞIYORLAR’

Kasap’ın bahsettiği ulaşım ağının iki köyü birbirine bağlayan 3. derece bir yol olduğunu söyleyen Ali Var, “Şeyhler köyümüzdeki bir vatandaşımız 15 dakika içinde tamamen BSK sıcak asfalt ile kaplı yoldan Karbasan Köyümüze ve oradan İl bağlantı yoluna konforlu bir şekilde geçebilmektedir. Tüm köylerimizin İlçe bağlantı yollarının tamamlandığında elbette 3. derecedeki yollarımızda yapılacaktır. Bizim siyasi gayemiz tüm vatandaşlarımızın konforunu rahatlığını sağlamaktır. AK Parti siyasetinin hizmet ve eser siyaseti olduğunu hatırlatırım” dedi.

Haberimizi puanlar mısınız?