içinde ,

‘Hoşgeldin bebek’ ziyaretleri yeniden başladı

 

Tavşanlı Belediyesi ilçede yeni doğan bebekleri ‘hoş geldin’ hediyesiyle karşılıyor

Tavşanlı Belediyesi’nin örnek sosyal projelerinden olan “Hoş Geldin Bebek” ziyaretleri uzun süren pandemi sürecinin ardından tekrar başlatıldı. Proje kapsamında ilçe merkezinde dünyaya gelen çocukların ailelerine ziyaretler gerçekleştirilerek hediye takdim ediliyor. Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs dolayısıyla ev ziyaretleri iptal edilmişti. Ancak ailelere hediyeleri belediye de teslim ediliyordu.

Belediye Başkanı Mustafa Güler, sosyal belediyecilik anlayışıyla her kesimden vatandaşın yanında olduklarını söyleyerek, pandemi sürecinde ara verilen Hoş Geldin Bebek ziyaretlerini yeniden hayata geçirdiklerini duyurdu.

Yeni doğan bebeklerin ailelerini evlerinde ziyaret ettiklerini kaydeden Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Hastanemizden aldığımız bilgilere göre ailelerimizi belirliyoruz. Bunun haricinde ilçe dışında doğum yapan hemşehrilerimiz doğum belgeleri ile Belediyemize başvurduklarında hediyelerini kendilerine teslim ediyoruz. Amacımız bebek heyecanı yaşayan ailelerin mutluluğunu paylaşmak ve bütçelerine katkı sağlamak” dedi.

Son olarak Belediye Meclis üyeleri Saadet Kutlu ve Elmas Göktaş yeni doğum yapan aileleri evlerinde ziyaret ederek hediyelerini kendilerine takdim etti.