in

İki kutlama bir arada

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:220karakter

 

Bolluk ve bereketin simgesi, baharın habercisi Hıdırellez ile Kütahya’nın fethinin 948. Yıldönümü Kütahya’da coşkuyla kutlandı

Kütahya Valiliği ve Kütahya Belediyesi işbirliği ile düzenlenen ve Kütahya Kalesi’nde gerçekleştirilen etkinliğe Kütahyalılar yoğun katılım gösterdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlikte İl Kültür ve Turizm Müdürü Zekeriya Ünal Kütahya’nın fethi hakkında bilgi vererek bereket dolu bir yıl diledi.

Vali Vekili Mustafa Güney Kütahya’nın tarihi ve kültürel değerleri hakkında bilgi vererek halkımızın Hıdırellez bayramını ve Kütahya’nın fethini kutladı. Konuşmaların ardından halk oyunları ve mehteran gösterisi sergilendi. Vatandaşlara sunulan ikramla devam eden etkinlikler Ulu Cami’de okutulan Mevlid-i Şerif ve duayla sonlandırıldı. Etkinliğe Vali Yardımcısı Mustafa Güney, Kütahya Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Damcı, J.Kd.Alb. Murat KIRBAÇ, Kütahya İl Emniyet Müdürü Necmettin Koç, İl Kültür Turizm Müdürü Zekeriya Ünal, Ülkü Ocakları Kütahya İl Başkanı İlker Bükni katıldı.

Haberimizi puanlar mısınız?