içinde

Ilıca’da tesisler hizmete girdi

 

Kütahya’nın gözde mekânlarından olan Ilıca’da aquapark ve hasulhas’ın açılışı il protokolünün katılımıyla açıldı

Kütahya Belediyesince Ilıca’da yapım ve tadilatları tamamlanan hasulhas, aqua park, su kuyuları Vali Ali Çelik ve Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın katılımıyla düzenlenen törende vatandaşın hizmetine sunuldu.

‘YAPMAK ÇOK ÖNEMLİ AMA YAŞATMAK DAHA ÖNEMLİ’

Ilıca’nın Kütahya’nın marka yerlerden biri olduğunu belirterek yapılan tesislerin Ilıca’yı hak ettiği görünüme kavuşması için önemli bir çalışma olduğunu kaydeden Vali Ali Çelik, “Ilıca marka yerlerden biri. Hem Kütahya’da hem de bölgesinde Eskişehir başta olmak üzere İstanbul’a uzanan bir ünü var. Özellikle Ilıca’nın kendi geçmişi ve geleceğini kucaklaması açısından Belediyemizin göstermiş olacağı ilgi çok önemliydi. Sağ olsun Belediye Başkanımız ve ekibi buraya hak ettiği değerin kazandırılması için yıpranan, eskiyen ve yeniden kurgulanması gereken alanların modern mimariyle, modern tesisler şeklinde kazandırılması için bir çabanın içinde. Yapmak çok önemli ama yaşatmak daha önemli. Bizlere de, sizlere de düşen bu alanları korumak. İnşallah açılacak tesislerin sürdürülebilir bir şekilde hizmet kalitesi artarak devam eder” dedi

2KÜTAHYA’MIZIN DEĞERİNİ ARTIRACAK HER MÜCADELEDE DESTEKÇİYİZ’

Ilıca’da su sıkıntısının ortadan kaldırıldığını kaydeden Vali Çelik, “Belediyemiz kendi imkânlarını sonuna kadar kullanarak Ilıca’nın, Kütahya’mıza katmış olduğu değerin artarak devam etmesi için büyük bir mücadelenin içinde. Bizler de valilik, bakanlıklar olarak bu mücadelelerinde her zaman yanındayız. Destek vermeye çalışıyoruz” dedi.

Tesisin hayırlı olmasını dileyen Vali Çelik, “Ilıca’yı, Yoncalı’yı, Kütahya’yı hak ettiği yerlerin daha da ötesine taşımak ve ülkemiz genelinde bilinirliğinin artırılması için bir gayret var. Umarım bu gayret artarak devam eder. Ben emeği geçen başta Belediye Başkanımızın şahsında tüm belediye çalışanlarına şükranlarımı arz ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “Buralara gelip, burada siyasi şov yapan siyasilerimizin olduğunu biliyoruz. Burası yetişmez, Ilıca Ilıca olmaktan çıkmış diyenlere verilecek en güzel cevap bu güzel hizmettir” dedi.

Başkan Işık “Buradaki tesislerin sıcak su sıkıntısı yaşamasından dolayı yeni jeotermal su kaynakları aramaya başladık. Çalışmalarımız sonucunda 4 kuyumuzdan 38 ila 51 derece sıcaklıkta ve 120-130 lt./sn debideki sıcak sularımıza ulaştık. Vatandaşlarımızdan hasulhas alanında tramplenle atlama ve derin havuzu ihtiyacı geldi, yapmak istedik ancak havuzu oynamaya kalktığımızda su kaçarsa hasulhas diye bir şeyin kalmayacağı bildirildi. Söz verdiğimiz üzere bayramdan önce açma sözümüzü yerine getirdik ” dedi.

ESKİ KADINLAR HAMAMI AÇILACAK

Işık, “Hemşehrilerimizin ve büyüklerimizin isteği üzere eski kadınlar hamamını ve mağarayı açacağız. Ilıca girişinde bulunan ucube şelale yıkımını yaptık. Yerine buraya daha çok yakışan bir şekilde tekrar ele alacağız. Bir diğer konuda sarıkız parkının metruk haliydi. Merdivenlerin tamiri duvarlar ve temizliği olmak üzere bundan sonrada hizmetlerimiz sürekli olarak devam edecek. Şuan ılıcada bulunan Otel Harlek 200 yatak kapasitesiyle hizmete başladı” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından açılış yapılarak tesisler gezildi.