in

İlk kazma vuruldu, Ulu Cami dünyaya açılacak

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:420karakter

 

Kütahya Belediyesi’nin Ulu Camii ve çevresine yeni bir meydan kazandırma çalışmaları kapsamında yıkılan 30 Ağustos Okulu’nun yerine inşa edilecek iş merkezi için ilk kazma vuruldu. Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “Amacımız Ulu Camii’yi dünyaya açmak” dedi

Kütahya Belediyesi, şehrimiz için büyük öneme sahip bir projenin daha startını verdi. Bugün itibariyle 30 Ağustos İş Merkezi’nin inşası için fore kazık çakma işlemleri başladı. Kütahya Belediyesi’nin Ulu Camii ve çevresinde yapacağı restorasyon ve düzenleme çalışmaları kapsamında 30 Ağustos Okulu’nun yıkımı tamamlanmıştı. Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, okulun yerine inşa edilecek 30 Ağustos İş Merkezi’nin inşası için yapılan ilk çalışmaya katılarak çalışmaları yerinde inceledi. 30 Ağustos İş Merkezi’nin inşaatının ilk etabında 282 adet fore kazık çakma işlemi gerçekleştirilecek.

‘ULU CAMİİ’Yİ DÜNYAYA AÇACAĞIZ’

Projenin Kütahya için çok önemli olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “Bu proje şehrimiz için çok önem verdiğimiz bir proje. Üzerinde bulunduğumuz arazi, 30 Ağustos İş Merkezi’nin yapılacağı arazi. İhale süreçleri tamamlandı. Yüklenici firmamıza yeri teslim ettik. Bugün itibariyle fore kazık çakma işlemlerine başladık. Bu alanda toplam 282 adet fore kazığın imalatı için şehir dışından iş makinesi getirdik. Bugünden itibaren hızlı bir şekilde inşaatımız devam edecek. Buradaki asıl amacımız; İnşaat tamamlandığında 30 Ağustos İş Merkezi’ne, şu anda Ulu Camii İş Merkezi’nde bulunan esnaflarımız dahil olmak üzere bölgeye yeni bir ticaret alanı oluşturmak. Ulu Camii esnafını bu tarafa taşıdıktan sonra da Ulu Camii önündeki eski iş merkezini yıkıp yeşil alanla Ulu Camii’yi dünyaya açmak. Onun için bu projemiz çok önemli. Kazasız ve belasız bu inşaat bittiğinde, şehrimizde yaşayan her hemşehrimizin çok mutlu olacağı ve Ulu Camii gibi ata yadigarı bir tarihi eseri dünyaya açmanın mutluluğunu hep birlikte yaşayacağız. Sürecin bu aşamaya gelmesinde katkısı olan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Şehrimize ve bu şehrin güzel insanlarına hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Haberimizi puanlar mısınız?