içinde ,

İşçilerden Başkan Doğan’a teşekkür

Emet Belediyesinde 65 işçiyi kapsayan toplu sözleşmenin imzalanmasının ardından işçi temsil heyeti Belediye Başkanı Hüseyin Doğan’a teşekkür ziyaretinde bulundu

2020’nin 6. ayından geçerli olacak sözleşme ile Hizmet-İş Sendikası Emet Belediyesi temsilcisi Murat Erdem ve işçi temsil heyeti belediye başkanı Hüseyin Doğan’a teşekkür ziyaretinde bulunarak çiçek takdim ettiler. İşçiler verilen zamlar ve alışveriş kart için Belediye başkanı Hüseyin Doğan yanı sıra, destekleri için belediye başkan yardımcısı Murat Uyanık,ve belediye meclis üyesi Mehmet Düz’de teşekkür ettiler.

İŞÇİ ALIŞVERİŞ KARTLARI YILBAŞINDA

65 İşçisi ile toplu iş sözleşmesi yapan Emet belediyesi yeni bir uygulamamada yılbaşında başlıyor. Yapılan sözleşmeyle işçilerine her ay 300 tl alışveriş karatıverecek olan belediyede uygulamanın 1 Ocakta başlayacağı öğrenildi. Alışveriş kartı için özel bir şirketle anlaşan Emet belediyesi, her ay 250 TL’Sİ gıda,50 TL’Sİ alışverişte kullanılmak üzere 300 TL kartlara yükleyecek. Yüklenici firma Emet ilçesinde kurumsal işletmeler hariç anlaşmalı esnaflara pos makinesi dağıtarak uygulamayı hayata geçirecek. Emet Belediyesi işçisine gıda ve giyim desteği verme yanı sıra, yerli esnaftan alışveriş yapılmasını sağlayan uygulamayı hayata geçirerek esnaflarına da destek sağlamış olacak. Firma yetkilileri Emet belediye başkanı Hüseyin Doğan ile bir araya gelerek işçi alışveriş kartları sözleşmesini imzaladıkları,1 Ocak itibarı ile kartların alışverişte kullanılmaya başlanacağı öğrenildi.