in ,

İshak Gazel’den BİM yöneticisine cevap

 

Açıklamalarıyla gündem olan BİM İcra Kurulu üyesi Galip Aykaç’a tepki gösteren AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, “Seviyeden yoksun bir üslupla hakaret etmesi, en hafif tabiriyle, had bilmezliktir” dedi

AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, BİM İcra Kurulu üyesi Galip Aykaç’ın “Bu gazetecileri himaye edenlere, onlara bu şekilde işlem yapın diyen, perde gerisinde bizi hedef gösterenlere, aslında sizi hedef gösterenlere diyorum ki: Bizim ülkeyi yönetenlerle bir sorunumuz yok. Bir sorunumuzun olmasına müsaade de etmeyeceğiz. Bunu buradan çok açık söylüyorum. Biz bu ülkenin temel taşlarıyız. Bu temel taşını yerinden oynatmaya da bunların güçleri yetmez. Bu kriz bize bakarak ya bir tuğla da ben koyayım bu memlekete, bir binanın temel taşına bir kürekle harç, ben koyayım demeyen, bir tane dikili ağacı olmayan insanlar sizlere ve bizlere bu yakıştırmaları yapıyorlar. Bre ahlaksızlar, densizler sizlere bundan sonra sizin tonunuzla cevap vereceğim bunu bilesiniz” sözlerine ilişkin paylaşımlarda bulundu.

‘HADSİZLİĞİN VAHAMETİNİ ARTIRIYOR’

BİM icra kurulu üyesini talihsiz açıklaması nedeniyle kınadığını söyleyen Milletvekili Gazel, “Türkiye’de belirli bir sektörde hâkim konumda bulunmak veya yüksek miktarlarda sermaye sahibi olmak kimseye, kendisini ayrıcalıklı bir pozisyonda konumlandırarak başkalarına tepeden bakan bir yaklaşımla hakaret etme veya onları tehdit etme salahiyeti vermez. Bu anlamda bahsi geçen kişinin basın mensuplarımıza, oda başkanlarımıza, yerel yöneticilerimize, sivil toplum kuruluşu temsilcilerimize, siyasi partilerimize ve onların çok kıymetli genel başkanlarına seviyeden yoksun bir üslupla hakaret etmesi, en hafif tabiriyle, had bilmezliktir. Ayrıca söz konusu hakaretlerin, temeli çürük bir özgüven üzerinden üstü kapalı tehditleri bünyesinde barındırması, icra edilen hadsizliğin vahametini artırmaktadır” dedi.

‘GEREKEN TÜM YAPTIRIMLAR KARARLILIKLA UYGULANACAK’

Gazel açıklamasının devamında; “Diğer taraftan temsilcisi olduğu market zincirine yönelik ciddi iddialara somut, müdellel ve muknî şekilde cevaplar vermek yerine iddia sahiplerine seviyesizce hakaret etmek, söz konusu zincir hakkındaki iddiaların doğru olduğu yönünde, ne yazık ki, kuvvetli bir karine teşkil etmektedir. Kimse unutmasın ki Türkiye Cumhuriyeti, bir hukuk devletidir. Dolayısıyla hukukun çizdiği sınırlar çerçevesinde söz konusu iddiaların gerçek olup olmadığı mutlaka ortaya çıkarılacak ve gerçekliğinin tespiti halinde, ilgililer hakkında gereken tüm yaptırımlar kararlılıkla uygulanacaktır. Türkiye, Milletin ve Devletin aleyhine iş tutmayı adet edinmesine rağmen kendisini bu ülkenin temel taşı zanneden ve Millet ile Devletin temsilcilerine küstahça meydan okuyanlarla ilk defa karşılaşmamaktadır. Kendisini, şehitlerin ve gazilerin emaneti olan güzel ülkemizin temel taşı zannedip, bu taşın yerinden oynatılmasına kimsenin gücünün yetmeyeceğini ima edenler bilmelidir ki; Devletimiz ve Hükümetimiz, Milletimizin iş birliğiyle, kendisine hukuk kurallarının tanıdığının ötesinde güç atfetmeye kalkan askeri ve bürokratik vesayet odaklarına bugüne kadar geçit vermemiştir. Bugünden sonra, benzer cüret sergilemeye teşebbüs eden sermaye odaklı vesayet güçlerine de şüphesiz geçit verilmeyecektir” ifadelerine yer verdi.

Haberimizi puanlar mısınız?