in

İyi Parti’den İsveç’te yaşanan rezilliğe tepki

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:436karakter

 

İsveç’te Kur’an-ı Kerim’e yönelik saygısızlığa tepkiler sürüyor. İyi Parti Kütahya İl Başkanı Nurhan Sunel ve partililer Cumhuriyet Caddesinde toplanarak olayın bir nefret suçu olduğuna vurgu yaptı

İyi Parti Kütahya İl Başkanı Nurhan Sunel, partililerle birlikte Cumhuriyet Caddesinde bir araya gelerek, Türkiye’nin İsveç Büyükelçiliği önünde Kur’an’ı Kerim’in yakılmasına tepki gösterdi. Sözlerine eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesiyle ilgili yaptığı açıklamalarla başlayan Sunel, “Biz her toplantımızda eski ülkü ocakları başkanı Sinan Ateş’i rahmetle anmaya devam edeceğiz. Sinan Ateş Başkanı, Sinan Hoca’yı, Evlat Sinan’ı, Kardeş Sinan’ı vuranı, vurduranı, bilip susasını, saklayanın, taşıyanın, sakınanın, savsaklayanın Allah belasını versin. Gün gelecek, ülkenin adaleti ve milleti bunlardan hesap soracaktır” dedi.

İsveç’te polis koruması altında Kur’an-ı Kerim’i yakan provokatörün alçakça bir eylem gerçekleştirdiğini söyleyen İl Başkanı Nurhan Sunel, “Bu olay, ülkemiz başta olmak üzere 2 milyara yakın İslam Dünyasında büyük bir infiale neden oldu. Olay duyulur duyulmaz, Genel Başkanımız Meral Akşener bu aşağılık eylemin fikir özgürlüğü olarak gösterilemeyeceğini ve İsveç’te yaşayan İyi Parti gönüllülerinin  harekete geçerek olayı gerçekleştiren Rasmus denilen adamın yanındakiler ile izin veren İsveç Hükümeti hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını bildirdi. Bu süreçten sonuç alınamaması durumunda İsveç hakkında Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine dava açacaklarını paylaştı. Bu şahıs, bir nefret suçu işlemiştir. İsveç hükümeti ise bu olayın gerçekleşmesine izin verdiği için nefret suçuna ortak olmuştur. Temennimiz odur ki, Türkiye, NATO’ya üyelik talebinde bulunan İsveç’in bu talebine onay vermeyerek, Türk milletinin duygularına tercüman olmalı ve İslam düşmanlarına gereken dersi vermelidir. Bu aşağılık eylemin elçiliğimiz önünde yapılması da manidardır. Türk Milleti tarih boyunca İslam’ı tebliğde öncü olmuş, İlah-ı Kelimetullah adına verdiği bu yüce ülkü adına kanını ve canını her zaman sebil etmiştir. Bugün de İslam dünyasının en güçlü ülkesi ve mazlum milletlerin umudu olarak mukaddes değerlerine yönelik bu tür menfur saldırıları karşılayacak güç ve kudret içerisindedir” dedi.

Haberimizi puanlar mısınız?