in ,

İzledikleri yol polisin dikkati sayesinde ortaya çıktı

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:296karakter

Kütahya’da yol üstünde bir yolcu otobüsünden başka araca 4 şüphelinin bindirildiğini fark eden bölge trafik ve asayiş ekiplerinin dikkati düzensiz göçmen taşıyan otobüslerin ilginç yönetimi ortaya çıkarttı

Olay Kütahya-Afyonkarahisar karayolunda meydana geldi. Devriye görevi yapan Kütahya Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Şube Müdürlüğü ve Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Kütahya girişine 2 kilometre kala Konya-İstanbul seferini yapan H.K. idaresindeki 42 DLH 42 plakalı yolcu otobüsünden M.A. idaresindeki 43 AAV 180 plakalı araca 4 kişinin bindirildiğini fark etti. Telsiz anonsu ile durumu kent girişindeki polis uygulama noktası görevlilerine bildiren ekipler şüphelilerin bulunduğu otomobili ve otobüsü polis uygulama noktasında durdurdu.

OTOMOBİLDEKİ 4 DÜZENSİZ GÖÇMEN YAKALANDI
Otomobilde yapılan incelemelerde araca binen 4 kişinin Afganistan uyruklu olduğu öğrenilirken, şahıslar kimlik tespiti ve gerekli işlemler için polis merkezine gönderildi. Otogarda taksi olmadığı için yazıhaneden kendisinin arandığını ve ne taşıyacağını bilmediğini ifade eden sürücünün otomobili, aracı amaç dışı kullanmaktan trafikten men edildi. Ayrıca araç sürücüsü ve ruhsat sahibine bin 339’şar TL olmak üzere toplam 2 bin 678 TL idari para cezası kesildi.

OTOBÜS SÜRÜCÜSÜ CEZADAN KAÇAMADI
Durdurulan otobüsün şoförüne kaçak göçmen taşımak ve biletsiz yolcu taşımaktan 7 bin 594 TL cezai işlem uygulanarak, hakkında adli işlem başlatıldı. Düzensiz göçmenlerin işlemlerinin ardından sınırdışı edileceği öğrenildi. Düzensiz göçmen taşıyan otobüsçülerin il girişlerindeki polis uygulama noktalarını atlatmak için böyle bir yönteme başvurdukları ortaya çıktı.

Haberimizi puanlar mısınız?