in ,

Jandarma Teşkilatı 184 yaşında

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:402karakter

 

Jandarma Teşkilatı’nın 184’üncü kuruluş yıl dönümü, Kütahya’da çeşitli etkinlikler düzenlenerek coşku ve gururla kutlandı

Jandarma Teşkilatı, 184. kuruluş yıl dönümünü Zafer Meydanı’nda gerçekleştirilen törenle kutladı. Vali Vekili Mustafa Güney’in katılımıyla düzenlenen tören, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kırbaç’ın çelenk sunumuyla başladı. Törende saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Törenin ardından İl Jandarma Komutanı ve beraberindeki heyet, Vali Vekili Güney’i makamında ziyaret etti. Jandarma Teşkilatının kuruluşundan bugüne kadar yürüttüğü başarılı çalışmalardan övgüyle söz eden Vali Vekili Mustafa Güney, jandarma personelinin vatandaşların can ve mal güvenliğini korumak için fedakârca çalıştığını vurguladı. Güney, “Bu vesileyle, tüm jandarma personelinin 184. kuruluş yıl dönümünü kutlar, aileleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve başarı dolu bir ömür dilerim” dedi.

KIRBAÇ: ONUR, MUTLULUK VE HEYECAN İÇİNDEYİZ

Jandarma Teşkilatının 184. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri, Vali Vekili Mustafa Güney’in katılımıyla İl Jandarma Komutanlığında düzenlenen törenle devam etti. Jandarma Teşkilatı’nın 184. kuruluş yıl dönümü töreninde konuşan İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kırbaç, “Kuruluşunun 184’üncü yıl dönümünü gururla kutlamanın onur, mutluluk ve heyecanı içindeyiz” dedi. Kırbaç, “Başarılarla dolu 184 yıllık köklü bir tarihe sahip olan Jandarma Genel Komutanlığı, kuruluşundan bugüne kadar yüce milletimizin engin sevgi ve güvenine mazhar olmuş, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle ulusumuzun her zaman takdirini kazanmıştır. Jandarma Genel Komutanlığı personeli olarak bizler, milletimizin bize olan bu teveccühünün bilincinde hareket ederek, var olan bu güven ve sevgi bağını korumak, perçinlemek ve daha da güçlendirmek azim ve kararlılığındayız” diye konuştu. Törenin ardından Vali Vekili Mustafa Güney ve beraberindeki protokol üyeleri, İl Jandarma Komutanlığının ekipmanlarının sergilendiği stantları ziyaret ederek bilgiler aldı.

Haberimizi puanlar mısınız?