in ,

KADES’le 547 şiddet olayı engellendi

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:218karakter

Vali Ali Çelik, KADES uygulaması ile 2022 yılında 547 kadının olası şiddet ve can kaybının KADES sayesinde engellendiğini söyledi
Vali Ali Çelik, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Komisyonu Toplantısı’na başkanlık etti. Yılın son toplantısında Kadına Yönelik Mücadele İl Eylem Planı doğrultusunda kurumların 2022 yılı faaliyetleri değerlendirildi.
‘BİN 71 İHBAR GELDİ’
KADES uygulamasına 2022 yılında bin 71 ihbar geldiğini açıklayan Vali Ali Çelik, ihbarların tamamına gidildiğini, 524 ihbarın asılsız çıktığını söyledi. 547 kadının olası şiddet ve can kaybının KADES sayesinde engellendiğine dikkat çeken Vali Çelik, “Şiddetle mesafeyi bir tuşa indiren, dünyanın örnek aldığı KADES uygulamasının tanıtımı, yaygınlaşması için çalışmalarımızı kesintisiz sürdüreceğiz” dedi.
‘127 BİN 275 KİŞİYE EĞİTİM VERİLDİ’
Kadına yönelik şiddetle topyekûn mücadelenin sağlanması için Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi, Sosyal Hizmet Merkezleri ve İl Müftülüğünce vatandaşın bilgilendirilmesi için 129 eğitim düzenlendiğini söyleyen Vali Çelik, eğitimlerde 127 bin 275 kişiye ulaşıldığını kaydetti.

Haberimizi puanlar mısınız?