içinde

‘Kadın öğrenirse, tüm dünya öğrenir’

 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Kütahya 1. Organize Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Eskioğlu, “Kadın değişirse tüm dünya değişir. Cinsiyet ayırt etmeksizin her alanda kadının varoluşu, farklı bakış açısı kazandırarak toplumsal refah düzeyinin artması demektir. Kadın öğrenirse, öğretir ve tüm dünya öğrenir” dedi

Aile ve toplum yapısının temel direği olan kadınların eğitimden sanata, ekonomiden siyasete ve sanayiye, tüm alanlarda daha fazla bulunmasının o kesimin kurumsallığını, eşitlik ve adalet seviyesini gösterdiğini beliterek sözlerine başlayan Başkan Tolga Eskioğlu, “Kadının asıl görevinin annelik ve esas yerinin ev olduğu algısı yaratılarak kadının sosyal yaşamda yer almasının kısıtlandığı zamanlardan, eşitlik, adalet, özgürlük, emek, barış ve dayanışmanın sağlandığı ve bu oluşumlar için çoğu kesimin mücadele ettiği zamanlara gelmiş olmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Ancak bazı kesimlerde hala kadına şiddet ve kadın cinayetleri gibi üzücü olaylarla karşılaşmaktayız, bu gibi durumların ziyadesiyle  karşısında olduğumuzu ve bu olayların yaşanmaması için her türlü desteği vereceğimizi önemle ifade etmek isterim. Bu mücadele çemberimiz her geçen gün genişlemektedir” dedi.

‘KADIN DEĞİŞİRSE TÜM DÜNYA DEĞİŞİR’

“Kadın değişirse tüm dünya değişir” diyen Eskioğlu, “Kadın demek eşitlik demektir. Cinsiyet ayırt etmeksizin her alanda kadının varoluşu, farklı bakış açısı kazandırarak toplumsal refah düzeyinin artması demektir. Zenginlik katmak, bir adım önde olmak demektir. Kadınlarımızın sanayi sektöründe de varoluşunun en güzel örneklerinden olan Kütahya 1. Organize Sanayi Bölgemizin yüzde 45‘lik kısmı kadınlardan oluşmaktadır. 10 bin 700 kişilik bir istihdamın 5 bine yakın kısmının kadın nüfusundan oluşması demek, o ailedeki bütün bireylerin öğrenmesi, gelişmesi daha çağdaş ve özgür düşünmesi demektir. Çünkü kadın öğrenirse, öğretir ve tüm dünya öğrenir. Sevgileri, emekleri ve fedakarlıkları ile insanlığın umudu olan tüm kadınlarımızın, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü tebrik eder, annelerimizi, eşlerimizi, kız çocuklarımızı, kardeşlerimizi, ülkemizdeki ve dünyadaki tüm kadınlarımıza saygılarımı sunarım” ifadelerini kullandı.