in , ,

Kadın ticaretinin tüm detayları ortaya çıktı

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:293karakter

 

Kütahya’da, fuhuş ve beyaz kadın ticareti yapan şüphelilere yönelik operasyonda 6 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin kadınların içeceklerine ilaç atıp uyuttuktan sonra pasaportlarına el koyarak fuhuş yaptırdıkları ortaya çıktı

Kütahya’da Ahlak Büro Amirliği ekipleri, fuhuş için aracılık ve yer temin ederek beyaz kadın ticareti suçunu işlediği belirlenen şüphelilere yönelik operasyon düzenledi. 2 aylık teknik ve fiziki takip sonucu şüphelilerin yakalanması için Kütahya Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla harekete geçen ekipler, 6 şüphelinin adresine baskın yaptı.

3’Ü YABANCI UYRUKLU 4 KADIN ÇETENİN ELİNDEN KURTARILDI

Ahlak ekiplerinin araştırması sonucu çete üyelerinin mağdur kadınların içeceklerine ilaç atıp uyuttuktan sonra telefon, pasaport ve paralarına el koyarak, tehdit ile fuhuş yaptırdıklarını tespit edildi. Şüphelilerin, ağlarına düşürdükleri kadınları sosyal medyadan buldukları müşterilere emlakçılar vasıtasıyla kiraladıkları apart dairelerde para karşılığı fuhuş yaptırdıkları ortaya çıktı.

YAKLAŞIK 200 KİŞİYE PARA KARŞILIĞI FUHUŞ YAPMAKTAN İŞLEM YAPILDI

Polis, operasyon kapsamında şüphelilerin telefon incelemesinde para karşılığı mağdurlarla fuhuş yaptığı tespit edilen 200 kişinin ifadesini alarak fuhuş yapmaktan yasal işlem yaptı. Gözaltına alınan şüpheliler C.S.Ö., Ş.K., N.N., İ.Ş., M.Ö. ve yabancı uyruklu kadın M.N.’nin evlerindeki aramalarda mağdur kadınlardan birine ait pasaport, 19 bin lira, 500 dolar, 17 bin Özbek parası ile bir miktar altın ele geçirdi. 6 şüpheli emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

#kütahya #ahlakbüro #kütahyadanhaber #sondakikakütahya #kütahyahaberleri #fuhuş #insanticareti

YouTube video

Haberimizi puanlar mısınız?