içinde

Kadına şiddete karşı 30 bin erkeğe eğitim verilecek

 

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planı kapsamında yıl içinde 30 bin erkeğe temel bilgilendirme ve farkındalık oluşturma eğitimleri verileceğini açıklayan Vali Ali Çelik, şu ana kadar 14 bin 217 erkeğe ulaşıldığını söyledi

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Komisyonu 2022 Yılı 2. Toplantısı, Vali Ali Çelik’in başkanlığında yapıldı. Toplantıda; Kadına Yönelik Mücadele İl Eylem Planı doğrultusunda hazırlanan 2022 yılı faaliyet planı kapsamında kurumların faaliyetleri değerlendirildi.

‘30 BİN ERKEĞE EĞİTİM VERİLECEK’
Kadına Yönelik Mücadele İl Eylem Planı kapsamında yıl içinde 30 bin erkeğe temel bilgilendirme ve farkındalık oluşturma eğitimleri verileceğini açıklayan Vali Ali Çelik, şu ana kadar 14 bin 217 erkeğe ulaşıldığını söyledi.

Vali Ali Çelik; kadına Yönelik Şiddetle Mücadele kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İl Müftülüğü, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü, İl Göç İdaresi personellerinden oluşturulan eğitim ekiplerinin; öğrenci yurtları, kıraathane, cezaevi, cami gibi birçok alanda eğitim faaliyetlerini sürdüreceğini söyledi.

Toplantı, görüş ve önerilerin paylaşılmasının ardından sona erdi.