in , ,

Kameraları unutan şüpheli polisten kaçamadı

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:297karakter

Kütahya’nın Simav ilçesinde bir büfeye giren şüphelinin hırsızlık anları kameralar tarafından anbean kaydedildi.

Olay, Kütahya’nın Simav ilçesinde bir büfede gerçekleşti. İ.G. (41) isimli şüpheli, bir büfeye gelerek 60 paket sigara ile bin TL parayı çalarak dükkandan ayrıldı. İhbar üzerine olay yerine gelen Simav İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, olayla ilgili çalışma başlattı. Olayın gerçekleştiği bölgedeki tüm MOBESE ve güvenlik kameralarını didik didik inceleyen ekipler, şüpheliyi kısa sürede çaldığı 60 paket sigara ile birlikte yakaladı.

HIRSIZLIK ANI KAMERADA

Gece 04.00 sıralarında bir büfeye gelen hırsızlık şüphelisinin işyerinin kapısını açmak için 6 dakika boyunca uğraştığı anlar kameralarca kaydedildi. İşyerine girip 60 paket sigara ve bin TL’yi çalarak ayrılan şüpheli, bir süre sonra kapıyı açmak için kullandığı levyeyi almak için geri döndü, kapıdaki parmak izlerini bezle sildi.

POLİSİ GÖRÜNCE SAKLANDI

BAŞKA BİR İŞYERİNDE SABAHLADI

İşyerinden çıkan İ.G., devriye görevi yapan polisi görünce saklandığı anlarda kameralarca kaydedildi. Polisten saklanmak için bir PVC dükkanına giren hırsızlık şüphelisi, burada üstünü değiştirerek sabahladı. Şahsın kimliğini tespit eden ekipler, şüphelinin köy evine yaptığı operasyonda İ.G.’yi çaldığı malzemelerle birlikte yakaladı. İ.G.’nin 10 ayrı hırsızlık olayından suç kaydı olduğu ve Nisan ayında cezaevinden izinli çıktığı öğrenildi. Gözaltına alınan şüpheli, Simav İlçe Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şüpheli çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

Haberimizi puanlar mısınız?