in ,

Kanalizasyon kazasında göçük: 1 işçi yaralandı

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:206karakter

Kütahya’da kanalizasyon kazısında meydana gelen göçükte vücudunun bir bölümü toprak altında kalan işçilerden Yunus Teker, AFAD ve itfaiye ekiplerince yaralı olarak çıkarılarak ambulansla hastaneye kaldırıldı

Kütahya’da İnköy mevkiinde kanalizasyon yenileme çalışmaları için yapılan kazıda toprak kayması sonucu işçilerden Yunus Teker’in vücudunun bir bölümü toprak altında kaldı. Diğer işçilerin ihbarıyla gelen AFAD ve itfaiye ekiplerince başlatılan kurtarma çalışmasında, etrafındaki topraklar temizlenen işçi Teker, yaralı olarak kazı alanından çıkarıldı. İlk müdahalesi olay yerinde yapılan Yunus Teker, ambulansla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

YARALI İŞÇİNİN ARKADAŞINI

AFAD MÜDÜRÜ TESELLİ ETTİ

Kurtarma çalışmasının ardından yaralı işçinin arkadaşı gözyaşlarına hakim olamadı. İşçiyi İl Afet ve Acil Durum Müdürü Ahmet Ali Artun teselli etti. Olayı anlatan Osman Yılmaz, “Buradan kanalizasyon hattı geçiyor. Üç metreye üç metre boru atıyoruz. Boruyu takarken alt taraftan göçük yaptı. Çocuğun belden aşağısı toprak altında kaldı. Çok şükür kurtardılar sağlam şekilde” dedi.

Haberimizi puanlar mısınız?