in

Kavuncu’dan genç ressama tebrik

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:223karakter

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, Bilim Sanat Merkezleri arasında düzenlenen resim yarışmasında, Türkiye birincisi olan Kütahya Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencisi Elif Azra Okçu’yu tebrik etti

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Türkiye çapında Bilim Sanat Merkezleri arasında düzenlenen lösemi farkındalığına katkı sağlamayı amaçlayan resim yarışmasından birincilikle dönen Elif Azra Okçu’nun başarı öyküsünü dinleyen Rektör Prof. Dr. Kavuncu, genç ressamı tebrik ederek başarılarının devamını diledi. 

ÖLÜMLE YAŞAM ARASINDAKİ FARKI RESMETTİ

Yaptığı eser ile ilgili Rektör Kavuncu’ya bilgiler veren Okçu, “Görsel çalışmamda kullandığım sakura ağacının çiçekleri ölümle yaşam arasındaki anı temsil eder. Bu çiçeklerin pembe rengi mutluluğu beyaz rengi ise huzuru temsil eder. Siyah beyaz olarak resmedilen eserin üzerindeki bir diğer ayrıntı ise renkli ışıklardır. Bu ışıklarda umudun hep var olduğu anlatılmaktadır. Çok sevdiğim ülke olan Japonya’da bir sokağı gezerken hissettiğim huzuru, bütün dünya üzerinde lösemiyle mücadele veren çocuklarla paylaşmak istedim” dedi.

Haberimizi puanlar mısınız?