in ,

Kayak merkezi ve termal su bir arada

 

Murat Dağı Termal ve Kayak Merkezi’nde yürütülen çalışmalar ve yapımı devam eden kayak evi inşaatı hakkında Vali Ali Çelik’e bilgi veren Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak, “Murat Dağı’nı, diğer kayak merkezlerinden ayıran çok önemli bir özelliğe var. Vatandaşlarımız buraya geldiğinde orman havası, kayak merkezi ve termal suyu aynı anda kullanabilme imkânı buluyorlar” dedi

Kütahya Valisi Ali Çelik, Gediz İlçesi Murat Dağı Termal ve Kayak Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Türkiye’de hem kayak sporu hem de termal sıcak suyun birarada bulunduğu Murat Dağı Termal ve Kayak Merkezi ve Kayak Evi’ndeki çalışmalarda incelemelerde bulunan Kütahya Valisi Ali Çelik, Çalışmalar hakkında Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak’tan bilgi aldı. Murat Dağı Termal Kayak Merkezi’nin tarihi, kültürel zenginliği ve spor yönünden sunduğu imkânları ile Ege Bölgesi’nin parlayan yıldızı olduğunu belirten Gediz Belediye Başkanı Muharrem  Akçadurak, “İlçemizin gözbebeği olan Murat Dağı’nın diğer kayak merkezlerinden ayrılan çok önemli bir özelliğe var. Vatandaşımız buraya geldiğinde orman havası, kayak merkezi ve termal suyu aynı anda kullanabilme imkânı buluyorlar. Yapmış olduğumuz çalışmalar ve görüşmeler neticesinde elimizdeki bu değeri ilçe ekonomisine kazandırmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” açıklamasında bulundu.

Murat Dağı ziyaretinde Vali Çelik’e  Gediz Kaymakamı Hakan Alkan, Çavdarhisar Kaymakamı Metin Korkmaz, Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak, Kütahya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak, İlçe Özel İdare Müdürü Mevlüt Erkul, Orman İşletme Müdür Yard. İzzet Akgün, Kütahya Kayak Federasyonu İl Temsilcisi Ayhan Keskin, Belediye Meclis Üyesi Mehmet Demirtaş, Kütahya İl Özel İdare Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürü Nermin Şerabatır ve Belediye Fen İşleri Müdürü Rıza Acar eşlik etti.

Haberimizi puanlar mısınız?