içinde ,

Kaymakam Çiçek’ten Kadınlar Günü mesajı

????????????????????????????????????

 

Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı

Kaymakam Çiçek, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Huzurlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşları olan, varlıklarıyla hayatın her alanında fedakarlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımız, sonsuz sevgi ve hoşgörüyle yetiştirdikleri nesillerle geleceğimizin şekillendirilmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Hayatın ağır yüklerini taşıyan, elinin emeğini, gözünün nuru ile birleştiren kadınlarımız insanlığın kalbidir. Sadece ev hayatında değil iş hayatında ve sosyal hayatta da kendini ispat etmiş olan kadınlarımız Cumhuriyetimizin kuruluşunda da önemli misyon üstlenmiştir. Bağımsızlığa giden yolda cephede ve cephe gerisinde destansı bir mücadele vererek erkekler ile beraber omuz omuza etkin görevler almışlardır.

Ne yazık ki, ülkemizde ve dünyamızda kadınlar çeşitli olumsuzluklar ile karşılaşmaktadır. Devletimiz kadınlarımıza bu olumsuzluklar ile mücadelede her türlü desteği vermekte “Pozitif Ayrımcılık” yapmaktadır. Devletimiz kadına şiddetin önlenmesi için tüm önlemleri almakta ve gereken çabayı göstermektedir.

Aile kurumunun temel taşı, değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu, şefkatin, fedakarlığın ve özverinin sembolü olan kadınların, hayatın bütün alanlarına etkin bir şekilde katılmalarına imkan sağlayacak şartları hazırlamak, her tür ayrımcılığa karşı mücadele etmek, kadın ve erkek herkesin ortak sorumluluğudur. Bugün, bilim, siyaset, eğitim, kültür-sanat-spor ve iş dünyasında hepimizi gururlandıran, başarılarıyla adından söz ettiren kadınlarımız, geleceğe ilişkin en büyük güvencemizdir.

Biz tarih boyunca “Cennet anaların ayakları altındadır” fikrindeki bir medeniyetin, kadınlara yönelik her türlü ayrımcılığı reddeden, her türlü istismarı elinin tersiyle iten, kadını her zaman ve her zeminde baş tacı eden, onlara büyük değer veren bir geleneğin temsilcileriyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle ; Şehit ve gazi yakını kadınlarımız başta olmak üzere, sevginin, şefkatin ve fedakarlığın sembolü olan tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü  kutlar, sağlıklı ve huzurlu bir hayat temennisiyle, sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.