in ,

Kemoterapi hastalarına müzikli terapi

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:325karakter

 

Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde kemoterapi hastalarına müzik dinletisi etkinliği gerçekleştirildi. Etkinlikle hastaların moral ve motivasyonunun yükseltilmesi amaçlandı

Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kemoterapi Ünitesi’nde gerçekleştirilen etkinlik, Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Aliustaoğlu ve ekibi tarafından planlandı. Kütahya Halk Eğitim Merkezi desteği ile Usta öğretici İbrahim Çetin tarafından düzenlenen müzik dinletisine hastalar ve personel eğlenerek eşlik etti. Diğer hastaların rahatsız edilmeden, hastaların tedavilerinde aksama olmadan yapılan etkinlik hastalara moral kaynağı oldu.

MORAL VE MOTİVASYON

TEDAVİYE OLUMLU YANSIYOR

Etkinlik hakkında konuşan Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Aliustaoğlu, “Bizler hekim olarak, kanser hastalarının sadece tedavilerini yapmıyor, onların psikolojik durumlarıyla da ilgileniyoruz. Onların ruh durumlarının iyi olması bizim açımızdan önemli. Bu hastaların tedavi uyumlarını da artırıyor. Müzik tedavisi aslında Hipokrat zamanından beri bilinen bir şey. Biz burada müzik terapisi uygulamıyoruz, hastaların bir süre güzel vakit geçirmesini sağlıyoruz. Bu etkinlikle insanların gönlüne, kalbine inmeye çalışıyoruz. Moral ve motivasyonlarının yüksek olmasının tedaviye olumlu yansımaları olmaktadır” diye konuştu.

‘BU TÜR ORGANİZASYONLARI

AYDA BİR DEFA OLSUN YAPMAYI PLANLIYORUZ’

Etkinlikte hastalara seslenen Başhekim Dr. Öğr. Üyesi Sertaş Erarslan, “Sizlerin moral ve motivasyonu yüksek olarak,  en iyi şekilde tedavinizi almanız çok önemli. Bu tür organizasyonları ayda bir defa olsun yapmayı planlıyoruz. Organizasyonunun yapılmasında emeği geçen başta Dr. Mehmet Hocam olmak üzere ekibine ve Kütahya Halk Eğitim Merkezi öğretmenlerinde İbrahim Çetin’e verdiği destek için çok teşekkür ediyor, hepinize acil şifalar dileyerek, iyi eğlenceler diliyorum” dedi.

Haberimizi puanlar mısınız?