in

Keramika kuluçka merkezi açıldı

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:381karakter

Kütahya Tasarım Teknokent bünyesinde kurulan Keramika Kuluçka Merkezi törenle hizmete açıldı. Keramika Genel Müdürü Emin Yüce, “Kuluçka Merkezinin Kütahya sanayisine destek vereceğine ve sanayinin gelişmesine büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz” dedi

Kütahya Tasarım Teknokent bünyesinde, Keramika’nın desteğiyle kurulan kuluçka merkezi açıldı. Keramika Kuluçka Merkezi; lisans, lisansüstü düzeyde eğitim gören öğrenciler ile yeni girişimcilerin projelerini hayata geçirme, fikirlerini projelendirme ve şirketlerini kurmada eğitim, danışmanlık gibi ihtiyaçlarına cevap verecek. Kuluçka merkezinin teknolojik gelişimde ihtiyaç duyulan aşamalardan biri olduğuna dikkat çeken Vali Ali Çelik, “Bilimsel mekânların oluşması çok güzel; ama önemli olan fonksiyon tanımlanması ve etkin kullanılması. Üniversite ve sanayi arasında köprü vazifesi üstlenen Kütahya Tasarım Teknokent, kurumsallaşma ve başarıya ulaşma gayreti içerisinde. İnşallah daha iyi noktaya gider” dedi.

‘CAZİBE MERKEZİ OLACAK’

Kütahya Tasarım Teknokentin kurumsallaşma çalışmalarıyla iyi bir seviye yakaladığını belirten DPÜ Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, teknokentin kuluçka merkeziyle birlikte cazibe merkezi haline geleceğini söyledi. Teknokentlerin sanayi ve üniversite arasında bir köprü olduğuna dikkat çeken Uysal, “Üniversite, sanayi, kamu el ele vereceğiz, milletimize ve ülkemize çok güzel hizmetler katacağız” diye konuştu. 

‘SANAYİNİN GELİŞMESİNE DESTEK VERECEK’
Merkezin, yeni girişimcileri desteklemek ve iş dünyasına nitelikli eleman yetiştirmek amacıyla hayata geçirildiğini söyleyen Keramika Genel Müdürü Emin Yüce, “Yeni iş modelleri, farklı yeterliliklere sahip insan ihtiyacını ortaya çıkarıyor. Yeni fabrikaların da nitelikli elemanlara, otomasyon, inovasyon ve bilgi işlem alanında destekleyecek tedarikçilere ihtiyacı var. Keramika Kuluçka Merkezinin Kütahya sanayisine destek vereceğine ve sanayinin gelişmesine büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz” dedi. Açılış töreninin ardından Teknokent’te incelemelerde bulunan Vali Ali Çelik, firmaları ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgiler aldı. DPÜ Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, teknokentte 31 firmanın faaliyet gösterdiğini söyledi.

Haberimizi puanlar mısınız?