in

KSBÜ’den psikiyatri kliniğine tam destek

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:266karakter

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu; Vefa Psikiyatri Kliniğine ziyarette bulundu. Ziyaret sırasında açıklamalarda bulunan Kavuncu, “Vefa Psikiyatri Kliniği Türkiye’de tescilli, az sayıdaki kapalı, özellikli psikiyatri kliniklerinden bir tanes.” dedi

Kliniğin 50 yatak kapasitesi olduğunu ifade eden Prof. Dr. Kavuncu, “Psikiyatri Kliniği Türkiye’de tescilli, az sayıdaki kapalı, özellikli psikiyatri kliniklerinden bir tanesi. Bu anlamda da Kütahyalı hemşerilerimizin ihtiyaçlarını büyük oranda karşılayabiliyoruz. İl dışına hasta sevkimiz en düşük düzeyde.Yeni gelen ve Alkol Madde Tedavi ve Eğitim Merkezinde (AMATEM) görev yapmış deneyimli hocalarımızla birlikte benzer şekilde bağımlı hastaların tedavisinde nasıl daha kapsamlı ve nitelikli tedaviler yapacağımızla ilgili projeler konusunda görüştük.Aynı zamanda hocalarımızla bundan sonraki projeleri ve yapabileceğimiz destekler üzerinde ayrıntılı bir görüşmek yaptık.” şeklinde konuştu.

‘ÇOCUK İZLEM MERKEZİ SAYESİNDE GEREKLİ İŞLEMLER İLİMİZDE YAPILIYOR’

Çocuk Psikiyatrisi ve Adli Tıp bölümlerindeki hocaların ortak olarak çalıştığı Çocuk İzlem Merkezinden bahseden Rektör Kavuncu, “Çocuklarımızın ilk ifadelerinin ve muayenelerinin yapıldığı, gerekirse numunelerin alındığı özel bir bölüm burası. Daha önce bu şekildeki çocuklar Eskişehir’e gitmek zorunda kalıyorlardı. Zaten travmatize olmuş, belirli bir anksiyete ve endişe içinde olan aileler ve çocuklar artık Eskişehir’e gönderilmiyor. İlimizde gerekli adli işlemleri yürütülüyor.” ifadelerini kullandı.

Haberimizi puanlar mısınız?