içinde ,

Kütahya büyükşehirlerle aynı statüye kavuştu

 

Kütahya Belediye Meclisinde konuşan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “Nüfusu 250 binden fazla olan belediyeler birinci gruba alındı. Kütahya Belediyemizde bu gruba yükselerek büyük şehirlerle aynı statüye kavuşmuş oldu” dedi

Kütahya Belediyesi Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın başkanlığında gerçekleştirildi. 3 Ağustos tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan belediye gelirleri kanunuyla ilgili konuşan Başkan Işık, “Nüfuslarıyla sosyal ve ekonomik gelişme durumlarına göre hazırlanan belediyeler yeniden gruplandırılmış olup, nüfusu 250.000 den fazla olan belediyeler birinci gruba alınmış olduğundan, Kütahya Belediyemizde bu gruba yükselmiş olup büyük şehirlerle aynı statüye kavuşmuş oldu. Birinci grup belediyeler arasında bundan sonra Kütahya Belediyesi’ de resmi değerlendirmelerde yer alacaktır” dedi.

Toplantıda, görevi esnasında vefat eden belediye personeli Ali Candan‘ın isminin, inşaatı devam eden Şehir hastanesi ve Millet bahçesi arasında kalan isimsiz caddeye verilmesi konusu, Kütahya Valisi Ali Çelik’ e şehrin adının duyurulması, tanıtılması, sosyal ve kültürel olarak ilerlemesine katkı sağlamak adına verdiği desteklerden dolayı fahri hemşerilik payesi ve beratı verilmesi konusu, Kütahya Belediye sınırları içerisinde faaliyet gösteren atık toplayıcılarının, çalışma usul ve esaslarının belirlenmesine dair yönetmelik taslağı konusu görüşüldü.

Toplantıda Kütahya Belediyespor adına başarı sağlayan sporculara ödülleri Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık tarafından takdim edildi. Ödül alan sporcular; 28-30 Temmuz 2022 tarihleri arasında Çorum’ da gerçekleştirilen Anadolu Yıldızlar Grekoromen Güreş Ligi Türkiye Şampiyonası Finallerinde Kütahya Belediyespor güreşçimiz Ahmet Emirhan Dursun Türkiye 2. oldu.
20-27 Haziran 2022 tarihleri arasında Kocaeli’ nde gerçekleştirilen Türkiye Kickboks Şampiyonasında Yıldız Bayanlar Kick Light’ da Elif Kaya Türkiye 3’sü, Büyük Bayanlar Point Fighting ‘de Türkiye 5’si, Yıldız Bayanlar Point Fighting Eylül Aleyna Ağın Türkiye 5. oldu.