içinde

Kütahya için güç birliği

Belediye Üniversite El Ele Kütahya İçin Güçlü Bir Geleceğe projesi kapanış ve sertifika töreni Kütahya Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda gerçekleşti

Proje kapsamında çini kapasite geliştirme eğitimleri 17 kişi 240 saat, ileri çini eğitimleri 23 kişi 240 saat, İngilizce eğitimleri 51 kişi 900 saat, kooperatifçilik eğitimleri 51 kişi 335 saat, sosyal medya eğitimi 52 kişi 80 saat, çini desen eğitimi 51 kişi 80 saat, toplam 1875 eğitim verildi.  “Şehirdeki kurumların, sanatçıların ve Kütahyalıların bir araya gelerek uzlaşma kültürünü kazanıp, ortak iş yapmanın zevkine vardığı, ve sonunda ciddi çıktılarla 2 bin saate yakın eğitim sonucunda çok sayıda hemşehrimizin yararlandığı bir projeydi” diyen Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık; “Bu projenin bir ortağı olmaktan belediyemiz adına onur duyduğumuzu ifade etmek isterim. Emeği geçen başta Etüt Proje Müdürü ve Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürümüz olmak üzere, tüm çalışanlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. ZAFER’in ilimiz ve diğer üç ile fon yaratarak kazandırdığı projeler nedeniyle teşekkür ediyorum. Göreve başladığımız günden itibaren yaklaşık olarak, belediye bütçesinden olmayan AB ve diğer fonlardan toplamda 70 milyon TL’ye denk projeleri bu şehre kazandırdık. Bir kısmı tamamlandı, bir kısmı devam ediyor. İnşallah yenilerini de kazandıracağız. Başarı ekip işidir. Her yerde bu ülke için, bu ülkenin güzel insanları için çalışan her ekibe ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.
Atılacak ikinci adımla üniversite ve milli eğitim müdürlüğü ile yapılacak yeni projenin Kütahya’ya hayırlar getirmesini temenni eden Başkan Işık, “Katılım için başta Valimiz olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki bu şehir, hedeflediğimiz Türkiye’nin yatırımcı ve yaşayanlar açısından ilk beş ili arasına, birçok alanda girdiği gibi bu alanda da girmeyi başaracak. Beş yıl sonra bu şehrin adı geçtiği her yerde, inanıyorum ki bu şehri gören herkesin yüreği titreyecek. Hayırlı uğurlu olsun” dedi. Yapılan konuşmaların ardından Kütahya Belediyesi, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında proje kapsamında 200 çocuğa çini eğitiminin verilmesini sağlayacak protokol imzalandı.

#kütahya #kütahyadanhaber #kütahyabelediyesi #kütahyahaber #sondakikakütahya #zaferkalkınma #üniversite #işbirliği