in

Kütahya Lisesi Türkiye birincisi oldu

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:226karakter

 

Kütahya Lisesi öğrencileri Afet Risk Azaltma Proje Yarışması’nda Türkiye birincisi oldu

Türk-Japon Vakfı, ODTÜ ve Japonya Uluslararası İş Birliği Ajansı Türkiye Ofisi’nin öğrencilere yönelik ulusal olarak düzenlediği Afet Risk Azaltma Proje Yarışmasında, Kütahya Lisesi 10. sınıf öğrencileri Aslıhan Kaya, Medine Tahtalı, Rawan Saıf Hassan Ve Zeynep Bocut, hazırladıkları “Ben Burdayım” isimli proje ile, ülke genelinde yarışmaya katılan 99 proje arasından Türkiye birincisi oldular.

Ödül töreni, Ankara Türk Japon Vakfı Kültür Merkezinde Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Petek Aşkar, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Alparslan Kavakoğlu, Japon Büyükelçi Kazuhiro Suzuki ve Türk Japon Vakfı Başkanı Prof. Dr. Nejat Bora Sayan’ın katılımlarıyla gerçekleşti.

İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit’i ziyaret eden proje ekibi, projelerini ve projenin birinciliğe giden sürecini kendisiyle paylaştılar. Başyiğit, Okul Müdürü Veysel Zeybek, Müdür Yardımcısı Hacer Durmaz, öğretmenler Sevinç Doğan ve Reyhan Ada ile öğrenciler Aslıhan Kaya, Medine Tahtalı, Rawan Saıf Hassan ve Zeynep Bocut’u projelerinde elde ettikleri başarından dolayı tebrik etti, başarılarının devamını diledi.

Haberimizi puanlar mısınız?