içinde

Kütahya Teknokent Van’da  

 

Kütahya Tasarım Teknokent heyeti, Van’da Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımıyla gerçekleştirilen 10. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri (TGB) Koordinasyon Toplantısında yerini aldı

Kütahya Tasarım Teknokent, 10. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Koordinasyon Toplantısı’nda DPÜ’yü temsil etti. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ar-Ge Teşvikler Genel Müdürü Muhammet Bilal Macit ve bakanlık teknoloji bürokratlarının katılımıyla Van 100. Yıl Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda DPÜ’yü temsil eden Kütahya Tasarım Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Ersan Öz, Teknokentin yeni ek binasına ilişkin proje ve ihale sürecine dair pürüzlerin giderilmesine yönelik bire bir görüşmeler de gerçekleştirdi.

BAKAN VARANK’TAN TEKNOKENT YÖNETİCİLERİNE ÇAĞRI

Teknokentlerin sorunları ve çözüm önerilerinin masaya yatırıldığı toplantıda konuşan Bakan Mustafa Varank, “2 tane göstermelik teknokentten 20 yılda 93 teknokent 1.600 Ar-Ge ve Tasarım Merkezi, 7.944 teknoloji girişimcisi 1.500 ulusal ve uluslararası patente ulaştık” diyerek teknokent yöneticilerine özellikle kuluçka merkezlerine önem vermelerini istedi.