in , ,

Kütahya Valisi Musa Işın görevine başladı

YouTube video
  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:379karakter

 

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Kütahya Valiliğine atanan Musa Işın görevine başladı. Vali Işın, şeffaf, hesap verebilir ve insan odaklı bir yönetim anlayışıyla hizmet edeceğini söyledi

10 Ağustos tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Kütahya Valiliği’ne atanan Musa Işın için valilik önünde bir karşılama töreni düzenlendi. Karşılama mangasını selamlayan Işın, ardından kurum müdürleriyle tanıştı. Daha sonra valilik makamına geçen Vali Işın, burada açıklamalarda bulundu.

Işın açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Kuruluşun ve kurtuluşun, tarihin ve şehzadelerin şehri, ecdat yadigârı Kütahya ilimizde bugün göreve başlamış bulunuyorum. Allah mahcup etmesin. Şahsıma itimat edip beni bu ulvi göreve layık gören Sayın Cumhurbaşkanımıza ve İçişleri Bakanımıza şükranlarımı arz ederim. Bu aziz şehirde görev yaparken tüm mesai arkadaşlarımla birlikte, “insanımızı merkez ittihaz ederek” insan temel hak ve hürriyetlerine ve hukukun temel prensiplerine bağlı kalarak adalet anlayışı içerisinde hemşehrilerimize hizmet etmek temel düsturumuz olacaktır. Her bir insanımız varlığıyla, inancıyla, fikir ve düşünceleriyle bizim için kutsaldır ve dokunulmazdır. Yönetim anlayışımız tamamen şeffaf, hesap verebilirlik ve katılımcı ilkelere dayanacaktır.

Bu anlayış çerçevesinde; Kütahya’mızın her alanda kalkınmasını ve refah seviyesinin yükseltilmesini milletvekillerimizle, siyasi partilerimizle, belediyelerimizle, muhtarlarımızla, özel sektörle, mesai arkadaşlarımızla ve halkımızla eşgüdüm ve iş birliği içinde başaracağız.

Bir önceki Valimiz Sayın Ali Çelik’e ve görev yapmış diğer tüm valilerimize ilimizde yapmış oldukları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum.

Kütahyalı hemşehrilerimle gönül birlikteliğimizi baki kılarak, hemşehrilerime sağlık ve mutluluk dileklerimle saygı ve sevgilerimi arz ederim. Bu güzel şehre ve bu güzel insanlara hizmet etme şerefini bana bahşettiği için Rabb’ime hamdediyorum. Gayret bizden, tevfîk Allah’tandır.”

 

Haberimizi puanlar mısınız?