in ,

Kütahya’da ilk! 22 Mayıs’a kadar açık olacak

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:211karakter

 

Büyük Zafer’in 100. yılı kutlamaları kapsamında, gönüllü bir ekip tarafından organize edilen Kütahya’nın ilk Çocuk Kitap Fuarı açıldı

Sera AVM’de açılan fuardaki stantları ziyaret ederek yayınevi yetkilileriyle görüşen Vali Ali Çelik, fuara gösterilen ilgiden memnuniyet duyduğunu söyledi. Çocuk kitapları yayımlayan 50 yayınevinden 30’unun fuara katılmasının önemine dikkat çeken Vali Çelik, vatandaşları 22 Mayıs’a kadar açık olacak fuarı ziyaret etmeye davet etti.

‘ÇOCUKLARIMIZIN DÜNYASINI RENKLENDİRMELİYİZ’

Türkiye’nin geleceği için çocukların iyi yetiştirilmesi gerektiğini kaydeden Vali Çelik, “6 yaştan itibaren çocuklarımızın dünyasını çeşitlendirip bakış açılarına renkler katabilirsek ülkemizin geleceğinin daha huzurlu ve mutlu olacağına inanıyoruz. Daha iyi gelecek için çocuklarımızı iyi yetiştirmeliyiz. Ne kadar çok kitap okurlarsa çocuklarımızın bakış açıları o kadar geniş, algıları yüksek, düşünce sistematiği analitik olacak” diye konuştu. Ailelere de seslenen Vali Çelik, “Okuma alışkanlığı aileden gelir. Çocuklarımızın alışkanlığının gelişmesi için evde okuma saatleri düzenleyip birlikte okuyalım” dedi.

Haberimizi puanlar mısınız?