in

Kütahya’da yaratıcılık merkezi açılacak

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:216karakter

 

Kütahya’da Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile belediye işbirliğinde Tasarım, Yaratıcılık ve Modelleme Merkezi açılması için saha ziyaretleri gerçekleştirildi

Kütahya’da Yaratıcılık ve Dijitalleştirme Ekosisteminin Geliştirilmesi projesi kapsamında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Yılmaz, incelemelerde bulunmak üzere Kütahya’ya geldi. Eskişehir Yolu üzerine kurulacak olan, ekipman ve kurulum planlamalarının başladığı merkez ile ilgili Genel Müdür Yardımcısı Yılmaz, Projelerden Sorumlu Koordinatör Süleyman Alata, Proje Yöneticisi Serhat Uğur ve Proje Uzmanı Süheyla Katar, Etüt Proje Müdürlüğü tarafından bilgilendirildi.

Yapılan saha ziyaretleri ve incelemelerin ardından Mehmet Ali Yılmaz ve beraberindeki heyet Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ı makamında ziyaret etti. Projeye destekleri ve katkıları için Genel Müdür Yardımcısı Yılmaz ve heyetine teşekkür eden Işık, heyeti şehirde ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu belirtti. Işık, yakın zamanda açılışı gerçekleştirilecek olan Tasarım, Yaratıcılık ve Modelleme Merkezinin şimdiden şehre hayırlı olması temennisinde bulundu.

Haberimizi puanlar mısınız?