in

Kütahya’da Zafer ve Bilim Şenliği

 • Okuma Süresi:1dk
 • Karakter Sayısı:265karakter

 

 1. Proje Pazarı ve Zafer Bilim Şenliği, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Evliya Çelebi Yerleşkesinde gerçekleştirildi

  Kütahya Dumlupınar Üniversitesi 1. Zafer ve Bilim Şenliği, Kütahya Teknokent Genel Müdürü Ersan Öz ve DPÜ Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal’ın açılış konuşmaları ile başladı. Rektör Uysal konuşmasında “Biz Bahar Şenliği adı altında her yıl baharın gelişini doğanın canlanışına şahit oluyor ve bizde iştirak ediyorduk. Pandemi döneminde şenlik yapamadık. Çok daha farklı bir konsepte, çok daha farklı bir anlayışla bu yıl Zafer Bilim ve Kültür Şenliği oldu. Adına bilim koyduk. Büyük zaferin büyük komutanı ‘En Hakiki Mürşit İlimdir, Fen’dir’ der. Zafer’in 100 Yıl’ında bahar şenliğimizin bilim ve kültür olmasını buradan esinlendik” dedi.
  Yapılan konuşmaların ardından proje pazarında derece alan lise ve üniversite öğrencilerine ödülleri verildi. Ödül törenin ardından TÖMER gösterisi, Simav Yaren Zeybek Gösterisi ile devam etti.
  Kütahya Belediyesi Etüd Proje Müdürlüğü bünyesinde yer alan UNESCO Yaratıcı Şehirler Halil İbrahim Yılmaz Zanaat ve Halk Sanatları Merkezinde yer alan sanatçılar katılarak, şehrimizin gelenek görenek, geçim kaynakları ve el sanatlarının tanıtılmasına katkı sağlıyorlar.

  Kütahya Dumlupınar Üniversitesinde gerçekleştirilen 1. Zafer Bilim ve Kültür Şenliği bugün son bulacak.

Haberimizi puanlar mısınız?