in

Kütahya’dan iki isim ‘Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları’ listesine girdi

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:211karakter

 

Stanford Üniversitesinden bilim insanlarının her yıl gerçekleştirdiği ve dünyanın en etkili bilim insanlarının sıralandığı listede Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nden Prof. Dr. Turgut Karaköse ve Prof. Dr. Fatih Şen de yer aldı

DPÜ’nün iki öğretim üyesi dünyanın en etkili bilim insanları arasında gösterildi. ABD’de bulunan Stanford Üniversitesinin eş güdümünde Amerikan ve Hollandalı bilim insanlarından oluşan bir ekip tarafından yıllık olarak yayımlanan Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesi’nin 2021 yılı sonuçları açıklandı. Yapılan değerlendirmeler sonucunda DPÜ Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Öğretim Üyesi Prof. Dr. Turgut Karaköse ve Fen Edebiyat Fakültesi Biyokimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatih Şen, dünyanın en etkili bilim insanları arasında yer almaya layık bulundu.

REKTÖR UYSAL’DAN TEBRİK MESAJI

DPÜ Rektörü Prof. Dr. Kâzım Uysal, konu ile ilgili yaptığı açıklamada üniversitenin her geçen gün yeni başarılara imza atmaya devam ettiğine dikkat çekerek ‘Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları’ listesine girme başarısı gösteren öğretim üyelerini tebrik etti.

Haberimizi puanlar mısınız?