in ,

Kütahyalı çiftçilerden Erdoğan’a destek konvoyu

YouTube video
  • Okuma Süresi:3Dakika
  • Karakter Sayısı:629karakter

 

Kütahya’da çiftçiler, AK Parti İl Başkanlığı’nın organizasyonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek amacıyla konvoy düzenledi. Araçlarını AK Parti bayrakları ve Erdoğan’ın posterleriyle donatan 500’e yakın traktör kent merkezinde tur attı

Kütahya’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek vermek isteyen çiftçiler, AK Parti Kütahya İl Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen etkinlikte buluştu. Türk ve AK Parti bayraklarının yanı sıra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın posterleriyle donatılan traktörleri gören vatandaşlar, çiftçilere destek verirken, fotoğraflarını ve videolarını çekti. Kütahya’daki bir alışveriş merkezinden başlayan konvoy, Zafer Meydanına ulaştı, ardından sanayi sitesinde sona erdi.

Seçime saatler kala Kütahya’da çiftçilerin talebiyle bir konvoy organizasyonu düzenlediklerini belirten AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay, “Kütahyalı tüm çiftçilerimize partimize gösterdikleri ilgiden dolayı çok teşekkür ediyorum. Çiftçilerimiz beşinci sıra milletvekili adayımız Altuğ Bey’e destek vermek istediklerini, kendilerinin AK Parti döneminde yapılan hizmet ve verilen desteklerden, tarım ve hayvancılığın geldiği noktadan memnuniyetlerini dile getirmek istediklerini söylediler. Biz de bu organizasyonu düzenledik. Buradan tüm Kütahyalılara seslenmek istiyorum. Pek çok, algı ve yalanla karşı karşıyalar. Sosyal medya sayesinde pek çok şeyi gerçekmiş gibi görebiliyorsunuz. Bütün bunlar hizmet eden parti açısından dezavantajlar oluşturuyor. AK Parti olarak 21 yıldır, bütün hizmeti tabana yaymanın, köylüsüyle, çiftçisiyle, dar gelirlisiyle, asgari ücretlisiyle, bütün halkımızı refaha ulaştırmanın gayretini veriyoruz. İnşallah yarın da bundan önceki 15 seçimde gösterdiği gibi yine partimizin ve Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında duracak. Kütahya olarak biz de nasıl kuruluş ve kurtuluşun şehri ise, Türkiye Yüzyılının da şehri olabiliriz. Bunun için hemşehrilerimizin oylarını bir takım lüzumsuzlara vererek çöpe atmamalarını istiyoruz. O yüzden herkesi AK Parti desteğe davet ediyorum” dedi.

AK Parti Kütahya Milletvekili Adayı Altuğ Atalay ise, “Yarın demokrasi bayramı ve sandıktan yine AK Parti çok güçlü bir şekilde çıkacak. Domates, patates fiyatıyla algı oluşturmaya çalışıyorlar. Kütahya çiftçisi, Türk çiftçisi bunun cevabını çok net bir şekilde karşımıza koyuyor. Biz talep etmeden kendileri traktörlerini gösteriyorlar. Bu traktörlerin hepsi birer servet değerinde. Her birimizin evinde iki traktörümüz var, ikinci traktörlerimizi getirdik diyorlar. Son 21 yılda hizmetler karşılığında bunlar oldu. Türkiye, Kütahya, çiftçimiz üretiyor. Türkiye, dünyada tarım arazisi bakımından 31’inci sırada ama tarım üretimi bakımından son yıllardaki gelişmelerle 10’uncu sıraya geldi. Allahın izniyle yarın sandıklar patlayacak ve AK Parti üreticisiyle, çiftçisiyle, halkıyla tekrar kucaklaşacak ve 5 yıl daha üretim, şahlanmanın ve Türkiye Yüzyılı’nın dönemi başlayacak. Bu çok net bir şekilde gözüküyor” diye konuştu.

Konvoya traktörleriyle katılan Güveçci Mahalle Muhtarı Hasan Bozdağ, “Bugün traktörlerimizle cumhurbaşkanımıza, vekillerimize destek için buradayız” ifadelerini kullanırken, Yeni Bosna Mahalle Muhtarı Sadık Bal, “Hayırlı olsun, vekillerimizin yolları açık olsun. Köylülerimizle istişare yaptık. Tayyip Erdoğan’ın sonuna kadar arkasındayız. Allah’ım yar ve yardımcısı olsun” dedi.

 

Haberimizi puanlar mısınız?