içinde

Kütahyalı hafız Türkiye birincisi

Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi. Yarışmada birinci olan Kütahya Emir Sultan Kur’an Kursu öğrencisi Furkan Süngü ödülünü Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın elinden aldı

Türkiye genelinde faaliyet gösteren Kur’an Kursları talebelerinin katıldığı Kur’an-ı Kerim’i Yüzünden Güzel Okuma Yarışması Erkekler Türkiye Finali Ayasofya Camii’nde düzenlendi. Törene katılan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, yarışmada birinci Kütahyalı hafız Furkan Süngü, ikinci Fatih Gökdal, üçüncü Erdoğan Okka’ya ödüllerini verdi. Törene Ayasofya Camii’ne ziyarete gelen turistler ve Kur’an sevdalıları katıldı. Törende konuşan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, “Biz Diyanet İşleri Başkanlığı olarak, Kur’an Kurslarımızdaki hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışmalarını, hep yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Bu Kur’an-ı güzel okumaya teşviktir. Jüri üyelerimiz, tilavetine, teşbihine ve makamına bakarak değerlendirme yapıyorlar. Tüm yarışmacı arkadaşlarımızı, jüri üyelerimizi ve hocalarımızı da tebrik ediyorum” dedi.

Süngü mutluluğunu paylaştı

Yarışmanın birincisi Hafız Furkan Süngü “Aileme ve hocalarıma çok teşekkür ediyorum. Beni dinlediler ve çalıştırdılar. Diğer arkadaşlarımda çok iyi yarıştı. Ben de iyi çalıştım ve birinci oldum, mutluyum. Ayasofya’ya gelmeyi Allah herkese nasip etmez. Bana nasip oldu. Mutluyum” şeklinde konuştu.