in

Kütahyalılar tiyatroda buluştu

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:295karakter

 

Kütahya Belediyesi organizasyonuyla Hezar Dinari Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak sahnelenen ‘Düğünümüz Var Kütahya’ adlı tiyatro oyununa Kütahyalı vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi

Mahmut Toraman’ın yazıp yönettiği, genel yayın yönetmenliğini Prof. Dr. Fulya Topçuoğlu Ünal’ın yaptığı ve Kütahya Belediyesi Akademi Tiyatrosu’nun ikinci oyunu olan komedi türündeki ‘Düğünümüz Var Kütahya’ adlı tiyatro oyunu, ücretsiz olarak vatandaşların beğenisine sunuldu. Kütahyalı vatandaşların yoğun ilgisi altında sahnelenen tiyatronun oyunculuklarını yapan İbrahim Kaymak, Zeynep Türkoğlu, Yıldız Kolgu, Nermin Kuşçu, Metin Bate, Talip Toraman, Ahmet Sever, Biray Özer, Uğur Er, Emrah Purç, Arif Çelik, Abdullah Asım Türk, Elif Ünal, Ali İhsan Karakurt, Ülkü Ecrin Bircan, Yağmur Ecrin Bekteş, Rana Çetin, Beratnur Emre, Ecrin Çağlayan, Ecrin Sargin, Ömer Toraman, H.Hüseyin Turhan, Alperen Burak Coşkun, Berke Kuşçu, Yusuf Demir izleyenlerden büyük alkış aldı.

Belediye Başkan Vekili Abdullah Damcı, oyun sonunda yaptığı konuşmada, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Yıldırım Akgül ile beraber Hisarlı Ahmet Kültür Sezonunun tiyatro çalışmalarıyla başladığını, 3 yönetmen ve tiyatro ekibiyle çalışmalarına devam ettiğini, çalışmaların Halk Müziği, Sanat Müziği, Kadın Sesleri Korosu, Mehteran ve Halk Oyunları ekipleri gibi alanlarda devam edeceğini belirtti. Oyun sonunda Başkan Vekili Damcı, Yönetmen Mahmut Toraman, Oyun Yazarı ve Genel Sanat Yönetmeni Prof. Dr. Fulya Topçuoğlu Ünal, Sahne Amiri Fatih Çekmez ve oyunculara hediye ve teşekkür belgesi takdiminde bulundu.

Haberimizi puanlar mısınız?