içinde

Kütahya’nın simgesinde temel atıldı

 

Zafer Meydanı Projesi kapsamında eski haliyle kalması yönünde kararı çıkan Kütahya’nın simgesi Vazonun temeline ilk harcı Belediye Başkanı Prof. Dr. Âlim Işık attı

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Âlim Işık, kaldırım çalışması yapılan Kara Ahmet Sokakta ve Cumartesi pazarında yapılan çalışmaları inceleyerek yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.

ESNAF ÇALIŞMALARDAN MEMNUN

Esnaflarla görüşerek geçmiş kurban bayramlarını kutlayan Başkan Işık, yapılan çalışmaları esnaflara sordu. Çalışmalardan memnun olduklarını belirten esnaflar Kütahyanın çehresini değiştiren çalışmalardan dolayı Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işıka teşekkür ettiler.

VAZONUN TEMELİ ATILDI

Şehrin ana arterlerinde yapılan çalışmaları inceleyerek bilgiler alan Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’a Kütahya Spor Kulüp Başkanı Erdoğan Çolak da eşlik etti. Çalışmaları inceledikten sonra Zafer Meydanında bulunan Kütahya’nın simgesi Vazonun temelinin atılması için hazır olan mikser aracının butonuna basarak hayırlı olmasını dileyen Başkan Işık, “Proje kapsamında eski haliyle korunması yönünde fikir birliğine varılan Vazomuzun yerleştirilmesi için ilk adım olan temelini burada atmış bulunuyoruz. En kısa zamanda çevresinin de ilimize yakışır bir şekilde Kütahyalı vatandaşlarımıza hediye etmekte sabırsızlanıyoruz” diyerek butona bastı ve Kütahya’nın simgesi vazonun ilk harcını attı.