içinde

Kütahya’ya ‘Hayvan Dostu Belediye’ ödülü

Kütahya Belediyesi ‘Sahipsiz Hayvanlara Umut Ol’ projesi ile hayvan dostu 11 belediyeden biri oldu. Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın elinden aldı

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) tarafından Keçiören Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nde ‘Sahipsiz Evcil ve Sokak Hayvanlarının Barınma ve Beslenme Şartlarının İyileştirilmesi Fikir ve Proje Yarışması (Hayvan Dostu Şehirler) ödül töreni düzenlendi. Törene; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli,  TBB Başkanı Fatma Şahin ve davetliler katıldı. Emine Erdoğan, Bakan Pakdemirli, TBB Başkanı Fatma Şahin ve Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’un da konuşma yaptığı programda, projeleriyle ödüle layık görülen 11 belediye başkanına ödülleri verildi. Emine Erdoğan, ‘Patibook’ projesiyle Adana Büyükşehir Belediyesine, ‘Sahipsiz Patilere Umut Ol’ projesiyle Kütahya Belediyesine ve ‘Keçiören Belediyesi Sokak Hayvanı Rehabilitasyon Merkezi’ projesiyle Keçiören Belediyesine ödüllerini verdi.

Ödül töreninin ardından açıklamalarda bulunan Başkan Alim Işık, “Şehrimizin birer bireyi ve hizmet etmeyi onurlu bir insanlık görevi olarak gördüğümüz Sokak Hayvanları için hazırladığımız projemizin ödülünü Sayın Cumhurbaşkanımızın değerli eşinin elinden almanın onurunu yaşadık. Projemizin hazırlanmasında emeği geçen tüm personelimize teşekkür ediyoruz. Şehrimize hayırlı olsun” dedi.