in ,

Linyitspor’a Tahkim’den kötü haber!

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:334karakter

 

TKİ Tavşanlı Linyitspor’un itirazını reddeden Tahkim Kurulu, Amatör Futbol Disiplin Kurulu kararını oy çokluğu ile onadı

Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu tarafından yapılan açıklamada, “T.K.İ Tavşanlı Linyitspor Kulübü’nün, Amatör Futbol Disiplin Kurulu’nun kararına itirazı incelendi. İcra edilen duruşmada T.K.İ Tavşanlı Linyitspor Kulübü başkanı Akın Şirin ile kulüp genel sekreteri Yasin Karaaslan’ın, Kulüp vekilleri Av. Emrullah Öznur ve Av. Mustafa Erbil’in hazır oldukları görüldü, sözlü beyanları alındı. Yapılan müzakere neticesinde; T.K.İ Tavşanlı Linyitspor Kulübü’nün itirazının reddi ile Amatör Futbol Disiplin Kurulu kararının onanmasına, oyçokluğu ile kabul edildi” denildi.

“Çalıştık, gayret ettik, mücadele ettik ama maalesef olmadı” diyen Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler ise konuyla ilgili bir açıklama yayımladı. Güler, “El İnsaf kardeşim. Üzüntü ve kederde de yine bir araya gelemedik. Kaybedilmiş bir davanın şu tarafı az mücadele etti bu tarafı çok mücadele etti feveranları almış başını gidiyor. Üstüne üstlük Tahkimin gerekçeli detay kararı açıklanmamışken şu partililer lehe bunlar aleyhe oy verdi aymazlığı memleketi böler ve kamplaşmaya neden olur.

Koca koca futbol takımlarının bile zaman zaman feveran ettiği bir Tahkimden bahsediyoruz. Tamamen bağımsız ve güçlü bir kurum. Kararlarının sorgulanamazlığı var. Aha o kadar özerk bir kurum. Ben bugün buna şahit oldum yakinen. Neymiş erendim siyasilerin bazıları ilgisiz kalmış; ne biliyorsunuz ilgilenmediklerine? Borazanlık mı yapsalardı? Lütfen dikkat. Kamplaşmaya, kutuplaşmaya hayır. Hele ki kulüp yönetimini suçlamak; zinhar vebaldir. Bölgenin idarecilerini suçlamak; o zinharında ötesinde çarpılırsınız valla. Federasyonda onurlu mücadeleye destek veren ekine ve kulüp yönetimine teşekkür ederim” dedi.

Haberimizi puanlar mısınız?