in

Liseli öğrenciler Almanya stajını tamamladı

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:356karakter

 

‘Kızlarımız Avrupa Stajıyla Dezavantajlarından Kurtuluyor’ projesi kapsamında Kütahya Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde mesleki eğitim gören 10 kız öğrenci, Almanya’da staj yapma imkanı buldu

Kütahya Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından 2020 yılı teklif çağrısı döneminde hazırlanarak Türkiye Ulusal Ajansı’na sunulan 2020-1-TR01-KA102-082881 numaralı ‘Kızlarımız Avrupa Stajıyla Dezavantajlarından Kurtuluyor’ başlıklı proje kabul edilerek 50 bin 656 Euro hibe almaya hak kazanmıştı. Ancak tüm dünyada yaşanan Covid-19 salgını nedeniyle proje faaliyetleri zorunlu olarak ertelendi. Koşulların uygun hale gelmesiyle proje çalışmaları tekrar başladı ve ‘Kızlarımız Avrupa Stajıyla Dezavantajlarından Kurtuluyor’ projesi kapsamında Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hasta ve yaşlı bakımı ile çocuk gelişimi alanlarında mesleki eğitim gören 10 kız öğrenci, 2 öğretmen refaketinde Almanya’nın Reckinghausen şehrinde üç haftalık staj çalışmalarına katıldılar. Burada yaptıkları staj çalışmalarıyla kendi alanlarında tecrübe edinen öğrenciler staj çalışmalarını tamamlayarak Kütahya’ya döndüler.

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ BAŞYİĞİT’E ZİYARET

Yurt dışı hareketliliği dönüşü Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Fazlı Karabulut, refakatçi öğretmenler ve proje öğrencileri İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit’e nezaket ziyaretinde bulundular. Öğrenciler ile öğretmenler, sertifika ve hediyelerini İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit ve Şube Müdürü İrfan Kanık’tan aldılar. Karşılıklı sohbet havasında geçen ziyarette öğrenciler yurt dışında edindikleri mesleki deneyimlerini ve izlenimlerini İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit ile paylaştılar. Öğrencilere edindikleri tecrübenin paha biçilemez olduğunu ifade eden Müdür Başyiğit, her öğrenciye bu imkanın nasip olmadığını, kendilerinin bu yönden şanslı olduğunu ifade etti ve öğrencileri tebrik etti.

Haberimizi puanlar mısınız?