in ,

Meraların geleceği masaya yatırıldı

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:274karakter

 

Doğal yaşamın korunması adına kurulan Doğa Koruma Merkezi’nin(DKM) temsilcileri, Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler’i ziyaret etti. Ziyarette Tavşanlı’daki mera alanlarının korunması için yapılabilecekler konuşuldu

Doğal yaşamın korunması adına kurulan ve ülke çapında uzmanların gönüllü görev aldığı Doğa Koruma Merkezi’nin(DKM)  temsilcileri Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler’i makamında ziyaret etti. Ziyaret’te Doğa Koruma Merkezi ve Anadolu Meraları ortaklığında yürütülüp, bozkır alanlarda biyoçeşitliğin gelişimini hedefleyen proje kapsamında ‘Bütüncül Otlatma Planı’ ile ilgili gelişmeler ele alındı. Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, merkez temsilcileriyle Tavşanlı’daki mera alanlarını konuştuklarını hatırlatarak ortak projeler hazırlayabileceklerini söyledi. Başkan Güler, merkez temsilcilerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

DOĞA KORUMA MERKEZİ

Doğa Koruma Merkezi (DKM) 2004 yılından buyana faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşu. Doğa Koruma Merkezi’nin amacı; bilimsel yaklaşımları temel alarak, biyolojik çeşitliliğin etkin şekilde korunmasını ve doğal kaynakların sürdürülebilir şekilde yönetilmesini sağlamak. Çalışmalarında ‘koruma biyolojisi’ disiplinini temel alan DKM, bu anlayışın yaygınlaşması için de çaba gösteriyor. Üniversite hocalarından, çevre mühendisleri ve peyzaj uzamalarına akademik camianın önde gelen isimlerinin görev aldığı DKM koruma çalışmalarının başarısı ve sürekliliğini ön planda tutuyor.

Haberimizi puanlar mısınız?