in ,

Mesai arkadaşları şehit Yıldırım’a veda etti

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:607karakter

 

 

Kütahya’da çıkan orman yangınına müdahale ederken yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede şehit olan Orman İşletme Müdürlüğü Şefi Murat Yıldırım (36) için Orman Bölge Müdürlüğü’nde tören düzenlendi

30 Ağustos günü Kütahya il merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıktaki Gedikoğlu çiftliği mevkiinde  çıkan yangında yol açma çalışması sırasında alevlerin arasında kalarak yaralanan Orman İşletme Müdürlüğü Şefi Murat Yıldırım (36), tedavi gördüğü Eskişehir Şehir Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

Şehit Yıldırım (36) için Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü’nde tören düzenlendi. Yıldırım’ın naaşı, ailesi ve yakınlarından helallik alındığı Orman Bölge Müdürlüğü Lojmanlarındaki evinden törenin yapılacağı alana getirildi.

Buradaki törene Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Veysel Tiryaki, Kütahya Valisi Musa Işın, Kütahya Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Mustafa Baş, AK Parti Kütahya Milletvekilleri İsmail Çağlar Bayırcı ve Mehmet Demir, CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, daire müdürleri, Yıldırım’ın ailesi ve mesai arkadaşları katıldı.

Törende, şehidin annesi Fatma Yıldırım kendisine taziyede bulunan protokole ‘Vatan sağ olsun’ dedi. Yıldırım’ın eşi Aslıhan Kalın Yıldırım ve 8 yaşındaki kızı Duru Yıldırım, Bakan Yardımcısı Tiryaki ve Vali Işın’ın bayrak  teslimi sırasında gözyaşlarına hakim olamadı.

Törende bir konuşma yapan Bakan Yardımcısı Tiryaki, devlet tarafından yapılan son düzenlemeyle orman yangınlarında hayatını kaybedenlere hukuken şehit statüsü verildiğini hatırlattı. Tiryaki konuşmasında, “Yüzyıldır orman yangınlarında şehitler verdik, toplumumuz hep şehit olarak gördü. Ancak yakın bir zamanda da devletimiz çıkardığı bir yasayla, hudut boylarında nöbet tutarken askerimiz, polisimiz şehit olduğunda nasıl hukuken de şehit statüsünü kazanıyorsa, orman yangınlarıyla mücadele ederken verdiğimiz bu kardeşlerimiz, şehitlerimiz artık dinen şehit olduğu gibi hukuken de şehit statüsünde. Bize düşen görev, onun geride bıraktıklarına sahip çıkmak. Gerçekten bugün yeşil vatan ve mavi vatan dediğimizde, sınır boylarında bekleyen asker ve polislerimiz gibi, orman teşkilatının kahraman erleriyle Anadolu coğrafyasının her tarafını korumak üzerimizde borç olarak duruyor. O nedenle biz şehit kardeşimizi yolcu ediyoruz. İnanıyoruz ki, bu ölümlü dünyada bize bu canı veren, onu dünyaya getiren yüce yaratıcı onu kendi yanına aldı. Rabbim onu, geride bıraktığı ailesiyle cennetinde buluştursun. Genç yaşta küçücük bir kızcağızıyla beraber buradan ayrılıyor. Bu yıl orman yangınlarında ikinci şehidimiz. Gönlümüz arzu eder ki bu tür acılar yaşamayalım. Daha dikkatli olmamız ve ormanları korumada hassas davranmalıyız. Hepimizin başı sağ olsun” ifadelerini kullandı.

Daha sonra İl Müftüsü İrfan Açık’ın yaptığı dua ve helallik alınmasıyla şehit Yıldırım’ın naaşı Parmakören Mahallesi Camisi’ne götürüldü.

YouTube video

Haberimizi puanlar mısınız?