in

Meslek liseleri hünerlerini sergiledi

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:440karakter

 

Kütahya’da eğitim veren 14 mesleki ve teknik lisesinin çalışmalarının ve tanıtımının yapıldığı Meslekî ve Teknik Eğitim Fuarı çeşitli etkinliklere sahne oldu. Fuara katılan Vali Ali Çelik, mesleki ve teknik liselerin önemine dikkat çekti

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Meslekî ve Teknik Anadolu Liselerinin tanıtımının yapıldığı ve eserlerinin sergilendiği Meslekî ve Teknik Eğitim Fuarı’nın(METEF) açılışı Kütahya Valiliği önünde Vali Ali Çelik’in ve protokol üyelerinin katılımıyla yapıldı. Fuarda mesleki ve teknik lise öğrencileri kendilerine ait stantlarda okullarında bulunan bölümleri tanıttılar. Makine ve Tasarım Teknolojisi, Elektrik Elektronik Teknolojisi, Mobilya ve İç Mekan Tasarımı, Metal Teknolojisi ve Seramik ve Cam Teknolojisi alanlarına ait eğitim materyalleri ve yapılan ürünler, yapılan çalışmalara ilişkin panolar sergilendi, üretilen ürünler ve satışa sunuldu ve Yiyecek İçecek alanı bulunan okullar yiyecek satışı yaptılar. Çocuk Gelişimi alanında çocuklara yönelik yüz boyama, Güzellik alanında yine çocuklara yönelik saç örgüsü yapımı gibi etkinlikler gerçekleştirildi, Grafik ve Fotoğraf alanında da yapılan çalışmalar sergilendi.  Müzik bölümü öğrencileri fuarın başlangıcında açılış müziği icra ettiler ve öğrencilerin müzik icrası gün boyunca devam etti. Resim bölümü öğrencileri ise gün içerisinde canlı performansla resim çizimi yaptılar. Ayrıca daha önceden yapılan birkaç örnek çalışma da şövalelerde sergilendi. Sporcu öğrenciler tarafından birçok branş hakkında detaylı bilgi verildi. Tanıtım standı yanında hedef tahtası kuruldu ve Beden Eğitimi öğretmeni tarafından isteyenlerle ok atışı gerçekleştirildi. Ayrıca yerlere minderler serilip uygulamalı judo, taekwondo ve güreş hareketleri sergilendi.

ÖĞRENCİLERDEN VALİ ÇELİK’E SEVGİ SELİ

Mesleki ve teknik lisesi öğrencilerinin çalışmalarının sergilendiği stantları ziyaret eden Vali Çelik, öğrencilerin çalışmaları hakkında bilgi aldı. Öğrencilerin yoğun ilgi ve sevgisiyle karşılaşan Vali Ali Çelik, gençlerle bir süre sohbet etti, isteklerini kırmayarak her biriyle fotoğraf çektirdi.

Vali Çelik, fuarın amacının Kütahya’da eğitim veren 14 mesleki ve teknik lisesinin çalışmalarının ve eğitiminin vatandaşlarla buluşmasını sağlamak olduğunu söyledi. Mesleki ve teknik liselerin önemine dikkat çeken Vali Çelik, mezun öğrencilerin iş bulma kapasitelerinin artmasıyla birlikte meslek liselerine yönelimin arttığını aktardı.

Haberimizi puanlar mısınız?