içinde ,

Meyve bahçelerinde kalite artacak

 

Pazarlar ilçesinde bordo bulamacı dağıtım programına katılan Kütahya Valisi Ali Çelik, “Ne kadar ilgi ve emek olursa verim ve kalitede de o kadar artış olacaktır. Kiraz ve vişne diyarı Pazarlar’da üreticilerimizin emeğinin korunması için elimizden gelen çaba ve gayreti göstereceğiz” dedi

Kütahya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinasyonunda, İl Özel İdaresinin katkıları ve Pazarlar Belediyesinin bütçesiyle hayata geçirilen projeyle meyve bahçelerinde üretim kalitesinin artırılması, verim ve kayıpların önlenmesi amaçlanıyor.

Projede emeği geçenlere teşekkür eden Vali Ali Çelik, “Ne kadar ilgi ve emek olursa verim ve kalitede de o kadar artış olacaktır. Kiraz ve vişne diyarı Pazarlar’da üreticilerimizin emeğinin korunması için elimizden gelen çaba ve gayreti göstereceğiz. Üreticilerimize hayırlı, bereketli ve bol kazançlı bir sezon diliyorum” dedi.

Pazarlar Belediye Başkanı Bilal Demirci, “Kaliteli ürünler almak ve üretilen ürünün kaliteli sunulmasını sağlamak için mücadelemizi artırıyoruz. Birlikte üretip, birlikte paylaşacağız” dedi.

Programda 672 üreticiye kiraz ve vişne bahçeleri için toplam 5 bin kg. bordo bulamacı dağıtıldı.