içinde

Milletvekili Erenler: ‘Gençlerimize güveniyoruz’

 

TEKNOFEST Uluslararası Serbest Görev İHA yarışmalarına katılan takımları ziyaret eden AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, “Gençlerimize yürekten inanıyor ve güveniyoruz. Tüm gücümüzle daima yanınızdayız” dedi

 

Kütahya, Büyük Zafer’in 100. yılında TEKNOFEST Uluslararası Serbest Görev İHA yarışmalarına ev sahipliği yapıyor. Yarışmaya katılan 98 takımdaki 500’den fazla genci ziyaret ederek projeleri hakkında bilgiler alan AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, önemli açıklamalarda bulundu.

Başkomutan Meydan Muharebesi’nin zaferle sonuçlandığı, kuruluşun ve kurtuluşun şehri Kütahya’da, dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST heyecanının yaşandığını ifade eden Erenler, “Büyük Zafer’in 100. yılı kutlamalarına yakışır TEKNOFEST 7. Uluslararası İHA Yarışmasının, çininin, tarihin, sanatın başkenti Kütahyamız’da yapılmasından, “İstikbal Göklerdedir” diyerek, Türk adını göklere yazan TEKNOFEST gençliğini, havacılık sevdalılarını şehrimizde ağırlamaktan son derece mutluyuz. Kanıyla, canıyla destan yazan kahraman ecdadımızdan yadigar güzel memleketimizde, ecdadımızdan devraldığı zafer bayrağını ilimle, fenle, bilimle zirveye taşıyacak olan TEKNOFEST Gençliğimizi görmekten gururluyuz. Gençlerimize yürekten inanıyor ve güveniyoruz. Tüm gücümüzle daima yanınızdayız. Bu vesileyle; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere destekleri için Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank’a, Bakan Yardımıcımız, Mehmet Fatih Kacır’a, T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar’a, Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar’a, gayretleri için Kütahya Valiliğimize, il ve ilçe belediyelerimize, üniversitelerimize, sivil toplum kuruluşlarımıza emeği geçen herkese teşekkür ediyor, tüm takımlarımıza başarılar diliyorum. Yolunuz, bahtınız açık olsun” dedi.