in , ,

Milli karateciler İsviçre’den madalyalarla döndü

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:268karakter

 

İsviçre’nin Basel şehrinde gerçekleştirilen ve 26 ülkeden 951 sporcunun mücadele ettiği Uluslararası Basel OPEN Masters Karate Turnuvasına katılan Tavşanlılı sporcular 3 madalya ile önemli bir başarıya imza attı

Yarışmaya Tavşanlı Belediyesi Spor Kulübü sporcularından, antrenör Mustafa Oğulcan Alımcı yönetiminde Yiğit Kunt, Asiye Irmak Atılgan, Beril Nil Yüksek ve Elif Naz Akdemir katıldı. Turnuvada sporcular 3 kategoride mücadele etti. Sabah seansında U18 Kadın Takım Kata kategorisinde Asiye Irmak Atılgan, Beril Nil Yüksek ve Elif Naz Akdemir’den oluşan Ümit-Genç Kadın Takımı Alman ve İsviçreli rakiplerini geride bırakarak şampiyon oldu.

U16 Kadın Ferdi Kata kategorisinde üçüncülük finaline çıkan Asiye Irmak Atılgan ve Beril Nil Yüksek’in mücadelesinde kazanan Asiye oldu. Yarışmanın akşam seansında U16 Erkek 63 KG Kumite kategorisinde sporcusu Yiğit Kunt tatamiye çıktı. Sırasıyla Danimarka, İsviçre, Alman ve finalde İsviçreli rakiplerini geçerek genç sporcu şampiyon oldu.

Turnuva sonrasında açıklama yapan milli takım antrenörü Mustafa Oğulcan Alımcı, “Yeni bir sezon başlıyor. Önümüzde hedeflerimiz var ve biz hedeflerimiz için coşkuyla ilerlemeye devam edeceğiz. Bize destek olan herkese teşekkür ediyoruz. Yarışmayı 4 sporcumuzla katıldığımız 3 kategoride 2 şampiyonluk ve 1 üçüncülükle tamamlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Aynı zamanda genel klasmanda 126 kulüp arasında on üçüncü olarak da önemli bir başarı yakaladık” dedi.

Haberimizi puanlar mısınız?